فراخوان ملی طراحی و ساخت تراشه CMOS

برنامه ملی میکروالکترونیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر دارد در راستای راه‌اندازی مرکز جامع خدمات ریزتراشه ایران، به منظور ارائه خدمات ویفرهای چندمنظوره (MPW) برای نمونه‌سازی تراشه، خدمات باندینگ و بسته‌بندی، مشخصه‌یابی و ارزیابی عملکرد تراشه و همچنین ارائه گواهی معتبر تأییدیه و اصالت تراشه‌های ساخته شده با طراحی بومی، اولین فراخوان جامع طراحی و ساخت تراشه CMOSرا اعلام کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، زمان‌بندی‌های از پیش تعیین شده در این فراخوان، به طراحان امکان برنامه‌ریزی برای تعریف پروژه‌های با کاربری مشخص و همکاری با شرکت‌های بهره بردار برای سال آتی را فراهم می‌کند. به همین منظور، فراخوان جامع طراحی تراشه مجتمع CMOS مطابق جدول ذیل اعلام می‌شود:

به دلیل محدودیت فضاهای اختصاصی، متقاضیان برای ارسال ساخت می توانند تنها دو تکنولوژی را در سال انتخاب نمایند و زمان تحویل تراشه از زمان ارسال برای ساخت حداقل حدود پنج ماه در نظر گرفته می شود.

اعضای تیم داوری طرح‌های ارسالی برای هر تکنولوژی با همکاری انجمن میکروالکترونیک ایران با برنامه ملی انتخاب خواهند شد که طرح های با پلن اقتصادی و اعلام نیاز بهره بردار معتبر در اولویت انتخاب و رزرو این برنامه خواهند بود.

شرکت‌های متقاضی فضای اختصاصی در این تکنولوژی‌ها هم می‌توانند به صورت جداگانه تقاضای خود را به برنامه ملی اعلام نمایند.

تآییدیه نهایی تراشه‌ها بر روی ابرپردازشی میکروالکترونیک معاونت علمی خواهد بود.

گفتنی است، متقاضیان می‌توانند پیشنهاد اولیه طرح‌های خود را در قالب پیشنهاد پروژه پیوست به ایمیل برنامه ملی به نشانی micro@isti.ir  ارسال نمایند. اطلاعات مربوط به نحوه ثبت‌نام، تغییرات احتمالی زمان‌بندی، نتایج ارزیابی‌ها و دیگر اطلاعیه‌های مربوطه در وبگاه برنامه ملی میکروالکترونیک به نشانی www.inmp.ir اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قالب پیشنهاد برنامه طرح برنامه ملی میکروالکترونیک را از اینجا دریافت کنید.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا