مشارکت معاونت علمی با ایران‌خودرو و قطعه‌سازان

در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی از شرکت ایران خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی فی‌ما‌بین این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، میثم فرج‌الهی، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی در خصوص این توافق‌نامه عنوان کرد:  هدف توافق‌نامه مذکور این است که در حال حاضر با کمک ایران خودرو و در آینده با کمک خودروسازان و قطعه سازان، یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی طراحی کنیم. این پلتفرم ماژولار بوده و می‌تواند برای خودرو تمام الکتریکی و همچنین خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر برای طراحی پلتفرم بومی با ایران خودرو توافق کردیم که فعلا دفتر طراحی خودرو برقی را راه اندازی کنیم. همچنین در خصوص محل این دفتر توافقی به عمل آمده  و قرار بر تجهیز محل با حمایت معاونت علمی است و نیز در نظر داریم از نخبگان کشور و شرکت های دانش بنیان برای طراحی پلتفرم بومی استفاده حداکثری شود.

رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ادامه داد: این یک پروژه چند میلیون دلاری برای رسیدن به یک پروتوتایپ خودروی پلتفرم داخلی است، سپس این پلتفرم در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در تولید خودروی برقی از آن استفاده کنند.

فرج اللهی در خصوص مشارکت سایر واحدهای بخش‌ خصوصی عنوان کرد: در تلاشیم در آینده از مشارکت شرکت‌های دانش بنیان توانمند، قطعه سازان و خودروسازان بخش خصوصی نیز به نحو احسن استفاده خواهد شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا