حمایت‌ مجلس از طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی

در بازدید عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف بر حمایت مجلس شورای اسلامی از رویکردهای مساله‌محور تشکیل زیست بوم نوآوری تاکید شد.

به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر دهنوی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه یکم آذر ماه با حضور در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف ضمن بازدید از دستاوردها، در مورد فعالیت‌های اخیر این سازمان با حضور معاون تجاری سازی جهاددانشگاهی، رییس، معاونان و برخی از مدیران ارشد سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف بحث و تبادل نظر داشتند.

ایجاد زیست‌بوم نوآوری در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

دکتر مردانی رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با ارایه گزارشی از فعالیت سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و ایجاد زیست‌بوم نوآوری در این سازمان گفت: هدف از این کار این است تا بتوانیم متولی برخی از فناوری های منتخب کشور از جمله آب‌شیرین‌کن یا فناوری خودرو شویم که در کنار آن شرکت‌های دانش‌بنیان شکل بگیرند و آن‌ها سازنده بشوند.

وی افزود: شورای تحولی هم تشکیل‌ شده است که به این نتیجه رسیدیم که این نهاد باید یک مأموریت ملی تشکیل و مدیریت «زیست‌بوم نوآوری در فناوری‌های نوین، راهبردی و آینده‌نگر منتخب» را داشته باشد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به این‌که مأموریت سازمان زیست‌بوم ملی نوآوری در فناوری‌های نوین، راهبردی و آینده‌نگر منتخب است، گفت: مثلاً ما می‌توانیم در حوزه آب‌شیرین‌کن و خودرو مأموریت بگیریم اما حمایت سایر دستگاه‌ها را هم نیاز داریم.

وی در ادامه به تشریح دستاوردهای شاخص اخیر این سازمان پرداخت و گفت: طراحی و ساخت دستگاه تنظیم زوایای چرخ و چراغ خودرو، طراحی و ساخت پایلوت بازیافت اسیدکلریدریک به روش تبخیری، طراحی، ساخت تجهیزات و توسعه کاربردهای خودروهای متصل و طراحی ساخت تعمیر و اورهال ابزار، تجهیزات و قطعات یدکی حوزه نت تجهیزات تولیدی و غیرتولیدی شرکت ایران خودرو از دستاوردهای اخیر سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف است.

دکتر مردانی در پایان به ارایه گزارشی از ساختمان زیست‌بوم نوآوری در سازمان پرداخت.

حمایت‌های مادی و معنوی مجلس شورای اسلامی از طرح‌های فناورانه

در ادامه دکتر دهنوی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشویق اجرای طرح فناورانه ساخت آب شیرین کن و ایجاد زیست بوم نوآوری توسط این سازمان، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی حمایت‌های مادی و معنوی لازم از طرح‌های فوق را خواهد داشت که از طریق منابع مالی ناشی از اعتبار پرداخت مالیات نزد شرکت‌ها، امکان حمایت از طرح‌های فناورانه بویژه طرح آب شیرین کن وجود دارد.

نماینده مردم تهران بر تعامل بیشتر جهاددانشگاهی صنعتی شریف با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تاکید  و جلب حمایت از کارگروه‌های مربوطه در معاونت را بیان کرد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا