تصویر ماهواره خیام از مناطق سیل‌زده

ماهواره خیام تصاویری بادقت از مناطق سیل زده مناطق مختلف کشور مخابره کرده تا سازمان مدیریت بحران کشور بتوند به آن مناطق رسیدگی دقیق‌تری کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از سازمان فضایی ایران، سازمان فضایی ایران در راستای پایش منابع آبی کشور و بارندگی‌های چند روز اخیر در مناطق مختلف کشور، با استفاده داده‌های ماهواره خیام اقدام به پایش مناطق مختلف کشور کرده است.

در این پایش، ماهواره خیام با دریافت فرمان از ایستگاه زمینی، از بخش‌های مختلف استان‌های لرستان و خوزستان به ویژه شهرمعمولان و روستاهای پیرامون آن، با دقت بسیار خوبی تصویربرداری کرده و کارشناسان سازمان فضایی ایران اقدام به تحلیل داده این تصاویر کردند.

براساس داده‌های گردآوری شده، ده‌ها نقطه در استان‌های لرستان و خوزستان بخصوص حاشیه رودخانه‌های کشکان و کرخه، قبل و بعد از بارندگی‌های اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته و نقاطی که با طغیان رودخانه رو به رو شده بودند مشخص شدند.

گزارش کامل این ارزیابی‌ها در اختیار سازمان مدیریت بحران کشور قرار گرفته است تا این ستاد به منظور رسیدگی به مناطق آسیب دیده و برنامه‌ریزی برای بارش‌های آینده، بتواند دقیق‌تر عمل کند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا