پرونده سیاست‌های کلی فرهنگ و هنر روی میز مصلحت

جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع بررسی ابعاد مسائل فرهنگی و هنری کشور به منظور تدوین سیاست های کلی “فرهنگ و هنر” به ریاست آیت الله اراکی  و با حضور اعضا کمیسیون و حجت الاسلام و المسلمين خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.
به گزارش سیناپرس، مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله محسن اراکی، رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع با تقدیر از اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت بررسی های کارشناسی مورد نیاز هر گزاره در بندهای سیاستی را مورد تاکید قرار داد و گفت: کار ویژه مجمع تشخیص مصحلت نظام تدوین سیاست های کلی نظام می باشد، اما بدین منظور باید نسبت میان اصول فرهنگی و مهندسی فرهنگی تعیین شود.وی تاکید کرد: اهداف سیاست های کلی باید منسجم و جهت دار تعریف و تعیین شوند. تا این سیاست های کلی بر کل عوامل فرهنگی کشور حاکم شود.

در ادامه جلسه دکتر حسین مظفر، نایب رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی با اشاره به ارتباط وسیع و مشترک این کمیسیون با شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ضرورت دارد ایده اولیه سیاست های کلی فرهنگ و هنر با مشارکت و هم فکری شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شود.

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به ستاد های چهارگانه این شورا اشاره کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستادهای آن با در اختیار داشتن نقشه مهندسی فرهنگی کشور، در جهت تدوین ایده اولیه به مجمع تشخیص مصلحت و این کمیسیون کمک خواهند کرد تا در تدوین بهتر و کارآمدتر سیاست مهمی چون سیاست های کلی فرهنگ و هنر که از وظایف مجمع می باشد، مشارکت داشته باشد.

در پایان جهت همکاری بیشتر و بهتر دو نهاد در تدوین سیاست های کلی فرهنگ و هنر، مقرر گردید کار گروه مشترکی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل گردد تا با همکاری و تبادل نظر، نسبت به تدوین پیش نویس ایده اولیه سیاست های کلی فرهنگ و هنر اقدام شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا