افزایش همکاری فعالان اقتصاد خلاق با سرمایه گذاران

معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی خبر داد

دکتر ابراهیم نبیونی، معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی کشور در نشستی با خبرنگاران با تشریح برنامه های نمایشگاه معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های شرکت‌های خلاق و دانش بنیان اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد شرکت‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک زیاد است، تصمیم گرفتیم تعدادی از برگزیدگان را با موضوعات خاصی که می‌تواند در تجاری‌سازی، فروش و صادرات به این محصولات کمک کند انتخاب کنیم.
به گزارش سیناپرس وی افزود: در کنار این نمایشگاه چندین برنامه جانبی همچون برگزاری پنل‌های تخصصی در این حوزه انجام می‌شود و یک پنل تخصصی در حوزه انیمیشن و گیم داریم که از منابع پول‌ساز و پرطرفدار در سطح دنیاست اما توجه دیگر مجموعه‌ها روی این حوزه کمتر بوده است.
وی در ادامه خبر داد: تهیه‌کننده و کارگردان بچه زرنگ که از فعالین موثر این حوزه در پنل تخصصی ما در این نمایشگاه حضور دارد. نبیونی افزود: از دیگر پنل‌های ما ارزیابی برخی از شرکت‌ها و معرفی به سرمایه‌گذاران است و تاکنون حدود 15 سرمایه‌گذار جذب کرده‌ایم که در روز چهارشنبه در این نمایشگاه حضور دارند و 10 طرح از طرح‌های انتخاب‌شده شرکت‌های مستقر در پارک را برای سرمایه‌گذاری بررسی می‌کنند.
معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: در آخرین پنل نیز، ما رابط بین سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران هستیم و می خواهیم با بررسی تجربه‌های همکاری موفق و ناموفق که در این حوزه اتفاق افتاده است، به سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران کمک کنیم.
او تاکید کردبسیاری از خدمات می‌توانند در جهت حل مشکلات و نیازهای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی شکل بگیرند.تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص با نهادها و سازمان‌های ذی‌ربطمنعقد کرده‌ایم که می‌تواند در خصوص تجاری‌سازی شرکت‌ها مفید واقع شود وهمچنین حضور مدیران و معاونین عالی‌رتبه وزارتخانه‌های مختلف را در این نمایشگاه خواهیم داشت.
نبیونی تاکید کرد: شاید بتوانیم فناوری‌های نرم را مرتبط با اپلیکیشن‌ها و فضای مجازی مرتبط بدانیم چرا که امروزه شمار شرکت‌های مختلفی که در حوزه آنلاین و در سطح کشور فعالیت می‌کنند بیشتر شده و بخش عمده‌ای از نیاز مردم را تامین می‌کنند او افزود: بخشی از هنرهای حوزه‌های مختلف در دسته کالاهای لوکس قرار گرفته است. ما با همکاری میراث فرهنگی در حوزه‌های مختلف همچون سفال وارد شده‌ایم و تلاش می‌کنیم هنرمندان را به سمت و سویی سوق بدهیم که تولیداتشان در زندگی روزمره مردم اثرگذار باشد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا