حضور ویژه اردبیل در نمایشگاه گردشگری آنکارا

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل از حضور ویژه اردبیل در نمایشگاه گردشگری آنکارا در کشور ترکیه خبر داد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، یحیی نجارقابل، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل 26 آبان ماه با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه گردشگری آنکارا در کشور ترکیه از 25 آبان ماه کار خود را آغاز کرد و تا 28 آبان ماه ادامه خواهد داشت که اردبیل به عنوان نماینده ایران حضور ویژه‌ای در این نمایشگاه دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل افزود: این ششمین دوره نمایشگاه گردشگری آنکارا است که با حضور 15 کشور از سراسر دنیا برگزار می‌شود و استان اردبیل در راستای رویداد اردبیل 2023 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در این نمایشگاه حضور یافته است.

او تاکید کرد: معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان با تاکید بر رویداد اردبیل 2023 به بازدیدکنندگان و کشورهای حاضر در این نمایشگاه از جمله اهداف ما است که به این منظور با همراهی تعدادی از فعالان بخش خصوصی گردشگری به ویژه در حوزه گردشگری سلامت در این نمایشگاه حاضر هستیم.

نجارقابل با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در روز اول، ادامه داد: مراسم افتتاحیه نمایشگاه با حضور مسئولان بلند مرتبه از جمله وزیر گردشگری ترکیه و فعالان صنعت گردشگری برگزار شد و پس از برگزاری این مراسم وزیر گردشگری ترکیه از غرفه استان اردبیل نیز بازدید کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل نیز در این مورد گفت: از ابتدای سال 2023 میلادی اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو برنامه‌های مختلفی را در راستای این رویداد بین‌المللی انجام داده است که حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز از همین موارد است.

هاشم نهامین افزود: با توجه به اینکه ترکیه نیز یکی از کشورهای عضو اکو است حضور در نمایشگاه گردشگری آنکارا فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های استان اردبیل در این کشور به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا