حرکت دانشکده‌های داروسازی در مسیر دانش بنیان

دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: دانشکده‌های داروسازی یکی از پایه‌های اصلی توسعه دانش‌بنیان در علوم‌پزشکی هستند.

به گزارش سیناپرس، دکتر بهرام دارائی در آئین افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تاکید بر اینکه رشته داروسازی یکی از رشته های مهم تخصصی در کشور است، گفت: دانشگاه علوم‌پزشکی که  بخواهد رشته تحصیلی داروسازی را راه اندازی و  دانشجویان در این رشته را جذب کند ، باید به بلوغ علمی رسیده باشد.

وی گفت: دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان با توجه به اینکه دانشگاهی جوان در کشور است، توانسته است این رشته تخصصی را راه اندازی و حلقه دانشکده‌های تحت پوشش خود را تکمیل کند و امید است با تامین اعضای هیات‌علمی و تجهیزات دانشکده داروسازی، شاهد بلوغ علمی و پژوهشی در این دانشکده نیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه دانشکده‌های داروسازی در عرصه های علوم، فناوری و درمانی فعال هستند، گفت: دانشکده‌های  داروسازی یکی از پایه‌های اصلی توسعه دانش‌بنیان در علوم پزشکی هستن و امید است  با وجود اعضای هیات‌علمی مجرب و خوب، بتوانیم دانش‌بنیان‌های مرتبط با دارو را هم تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت در خصوص طب سنتی بیان کرد: طب سنتی یا داروسازی سنتی در مسیر صحیح هدایت شده و کاملا مبتنی بر شواهد علمی عمل می‌کند و یک پایه کار طب سنتی، داروسازی سنتی است که در دانشکده‌های داروسازی از آن حمایت می‌شود. در حال حاضر 8 دانشکده داروسازی سنتی در کشور داریم و درصدد این هستیم که با وجود اعضای هیات‌علمی برجسته، بازار کار و ظرفیت تخصصی این رشته را ارتقاء دهیم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا