جذب هیئت علمی بدون صدور شناسه استخدامی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امکان به کارگیری افراد تأیید شده وزارت علوم برای جذب در هیئت علمی، پیش از صدور شناسه استخدامی و تعیین بودجه تصویب شده است.

به گزارش سیناپرس و به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌ها اجازه دارند با متقاضیان جذب در هیئت علمی که وزارت علوم آنها را تأیید کرده، پیش از صدور شناسه استخدامی و تعیین بودجه، قرارداد بسته و همکاری خود را شروع کنند و حقوقش را هم بپردازند. با این روش سرعت بکارگیری متقاضیانی که توانایی همکاری با آن‌ها وجود دارد، افزایش می‌یابد و دانشگاه‌ها می‌توانند از این افراد بهره مند شوند.

محمدعلی زلفی‌گل تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون احکام بسیار خوبی برای آموزش عالی در برنامه توسعه هفتم مشخص شده است. امیدواریم شورای نگهبان این مصوبات را به زودی تأیید کند.

وی در ادامه گفت: احکام مختلفی پیرامون جهش علمی، ساماندهی آموزش عالی، حذف رشته‌های تکراری بین دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و… از جمله موارد مذکور است. ضمن اینکه راه های رسیدن به این اهداف بلند نیز از همین ابتدا به شکل شفافی تبیین شده و نگاه راهبردی بر آن حاکم است.

زلفی‌گل درباره تسهیل جذب اعضای هیئت علمی نیز توضیح داد: مسیر جذب استادان  نیز با نگاه تسهیل کردن کار آن‌ها در حال بازنگری است.

وزیر علم افزود: در این بازنگری گلوگاه‌هایی که در کار وقفه ایجاد می‌کرد همچنین بوروکراسی غیرضروری در مسیر جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را حذف خواهیم کرد تا در کمترین زمان، اما با دقت نظر کافی مسیر جذب طی شود.

زلفی‌گل در ادامه بیان کرد: مصوبه‌ای نیز از شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کسانی که مرکز جذب دانشگاه‌ها به ما معرفی می‌کنند و نامه جذب و آغاز به کار آن‌ها تأیید می‌شود، گرفته‌ایم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا