درج وابستگی دانشجویان جهاددانشگاهی در مقالات

طبق مصوبات اخیر کارگروه اخلاق در پژوهش جهاددانشگاهی، باید وابستگی سازمانی دانشجویان در حال تحصیل در جهاددانشگاهی در مقالات فارسی و انگلیسی منتشره از پایان‌نامه‌ها درج شده و پژوهش‌های این نهاد در شورای علمی واحد سازمانی تصویب و در سامانه سامپ بارگزاری شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، طبق مصوبه «کارگروه اخلاق در پژوهش جهاددانشگاهی»، توصیه اکید شده است که «وابستگی سازمانی دانشجویان در حال تحصیل در جهاددانشگاهی» به گونه‌ای در «مقالات فارسی و انگلیسی منتشره از پایان‌نامه‌ها» درج شود که دارای واژگان دانشجوی جهاددانشگاهی باشد تا ابهامی از نظر وجود رابطه استخدامی این افراد با این نهاد ایجاد نشود.

همچنین فارغ‌التحصیلان باید مطلع شده باشند که بعد از اتمام تحصیلات (دفاع پایان‌نامه و انتشار تمامی مقالات مرتبط)، اجازه استفاده از وابستگی سازمانی جهاددانشگاهی را در انتشار آثار پژوهشی خود ندارند.

بر اساس مصوبه دیگری تمامی پژوهش‌های این نهاد (مصوب داخلی، مصوب معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی و کارفرمایی) باید در شورای علمی واحد سازمانی مربوطه به تصویب رسیده و در سامانه اطلاعاتی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی (سامپ) بارگزاری شوند.

پژوهش هایی که به هر دلیلی امکان تصویب در یک شورای علمی را ندارند، مانند پژوهش‌های تعریف شده در گروه‌های فاقد شورای علمی و پژوهش‌های تعریف شده در مراکز خدمات تخصصی، باید جهت بررسی علمی و تصویب، به دفتر تخصصی مربوطه در معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، ارسال شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا