صندوق حمایت از گردشگری اصفهان تشکیل شود

 استاندار اصفهان گفت: صندوق حمایت از گردشگری استان اصفهان به عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه هر چه زودتر راه‌اندازی شود.

به گزارش سیناپرس، سیدرضا مرتضوی ظهر یکشنبه در پنجمین جلسه گروه کاری اقتصاد گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس سند آمایشی استان اصفهان اقتصاد گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان ۲ محور اصلی توسعه استان است، اظهار داشت: بر این اساس در جلسات شورای برنامه‌ریزی و سایر جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مقرر شد گروه کاری اقتصاد گردشگری با در نظر گرفتن زیرساخت‌های گردشگری استان راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه حرکت‌های نرم در حوزه‌های گردشگری استان مغفول مانده است، ابراز داشت: انتظار می‌رود گروه کاری اقتصاد گردشگری استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به اعلام آمادگی اتاق بازرگانی و سایر نهادها برای پشتیبانی و حمایت از این طرح، سند گردشگری استان را تنظیم و تدوین کنند.

لزوم تنظیم تقویم گردشگری استان اصفهان

استاندار اصفهان با بیان اینکه در تنظیم و تدوین سند گردشگری چند اصل مد نظر قرار بگیرد، گفت: نخست اینکه موقعیت فعلی استان در حوزه گردشگری در سطح ملی و بین‌المللی تشریح و چالش‌های استان برای توسعه این صنعت استخراج شود، در مرحله بعد برای هر چالش راهکار مشخص و عملیاتی پیش بینی و در حوزه‌های مختلف نقشه راه استان مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه تنظیم تقویم گردشگری می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد، افزود: معتقد هستیم جامع‌ترین مکتبی که می‌تواند انسان را به سمت کمال و فلاح راهنمایی کند اسلام است.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت هویت ناب ایرانی اسلامی برای گسترش حوزه تأثیر گردشگری استفاده کنیم، ادامه داد: در پذیرایی از گردشگران نباید فرهنگ مغلوب باشیم زیرا در این صورت توسعه گردشگری با دوام نخواهد بود و هنجارهای جامعه بر هم می‌ریزد.

وی با بیان اینکه اگر در برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری فرهنگ غالب باشیم به موفقیت می‌رسیم در غیر این صورت هنجارهای جامعه بر هم می‌ریزد و بدون شک گروه‌های مردمی به مقابله می‌پردازند، افزود: از این رو مشاوری که برای تنظیم و تدوین سند جامع گردشگری استان اصفهان تعیین می‌شود در حوزه زیرساخت و جنبه‌های نرم گردشگری با محوریت ارزش‌ها و هنجارهای ایرانی اسلامی طرح را تدوین کند.

مرتضوی با اشاره به اینکه استانداردسازی خدمات گردشگری نیز بایستی در این طرح دیده شود، گفت: به صورت خاص فرمانداران و شهرداران بالأخص شهرداری اصفهان پای کار بایستند و در این حوزه ورود و به بهترین نحو نقش آفرینی کنند.

صندوق حمایت از گردشگری استان اصفهان راه‌اندازی شود

استاندار اصفهان در بخش دیگر سخنان خود، عنوان کرد: صندوق حمایت از گردشگری با ساختار مشخص در استان تعریف شود تا هزینه‌هایی که در حوزه گردشگری به دلیل نداشتن متولی زمین مانده است اجرایی شوند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا مناسبت‌ها، رویدادها و مراسم‌های ملی را به سمت اصفهان هدایت کنیم در همین راستا اصفهان میزبان جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) شد، افزود: پس از این رویداد که با حضور ریاست جمهوری برگزار شد به پیشنهاد رئیس جمهور مقرر شد در سالن اجلاس سران اصفهان میزبان رویدادهای ملی و بین‌المللی باشیم و ظرفیت سالن اجلاس سران اصفهان در اختیار رویدادهای ملی قرار بگیرد.

کیفیت خدمات در گردشگری سلامت در اولویت قرار گیرد

مرتضوی در خصوص گردشگری سلامت در استان اصفهان نیز ابراز داشت: در خصوص ارائه خدمات به گردشگران سلامت رعایت ارزیابی و کیفی عمل کردن بایستی مد نظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: گردشگران سلامت سفیران و مبلغان خدماتی هستند که در اصفهان آن را دریافت می‌کنند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: طبق گزارش ارائه شده در نشست، پرواز مسقط به اصفهان از ۲ هفته آینده فعال خواهد شد لذا این ظرفیت نیز بایستی مد توجه قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا