تبدیل تپه تاریخی چغاگاوانه به موزه باستان‌شناسی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای تبدیل تپه تاریخی چغاگاوانه اسلام‌ آبادغرب به پارک موزه باستان‌شناسی خبر داد.

داریوش فرمانی در گفتگو با مهر اظهار کرد: در بازدید اخیر رئیس پژوهشگاه و رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی وزارت میراث‌فرهنگی از تپه تاریخی چغاگاوانه اسلام آبادغرب بر ضرورت سامان‌دهی این تپه باستانی تاکید شد.

وی افزود: با توجه به قدمت و پیشینه تاریخی تپه چغاگاوانه این تپه تاریخی از ظرفیت ویژه‌ای در مرکز شهر اسلام‌آباد غرب برخوردار است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه تصریح کرد: در این بازدید میدانی مشترک که نتیجه بخش بود مقرر شد با تهیه طرح سامان‌دهی تپه چغاگاوانه این اثر تاریخی به پارک موزه باستان شناسی شود.

فرمانی بیان کرد: تبدیل شدن این تپه تاریخی به پارک موزه قطعاً فرصت بسیار خوبی را برای توسعه گردشگری شهری اسلام‌آباد غرب فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: در استان کرمانشاه با وجود ظرفیت‌های متعدد تاکنون چیزی به نام پارک موزه نداشته‌ایم در صورت اجرایی شدن این پروژه می‌توان در آینده شاهد بهره‌برداری از اولین پارک موزه استان بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: شکل‌گیری این اتفاق آورده‌های زیادی برای شهر به دنبال دارد و تحقق این مساله نیازمند نگاه و حمایت ویژه فرماندار و شهرداری اسلام‌آبادغرب دارد که با تخصیص اعتبارات لازم به پیشبرد این مهم کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا