دورهمی نخگبان در رویداد همت

رویداد همت «هسته‌های اندیشه‌ورز منطقه‌ای پیشرفت و تحول» به منظور شناسایی و حمایت از گروه‌های مستعد اندیشه‌ورزی در استان‌ها و شهرستان‌ها در زمینه توسعه محلی-منطقه‌ای با همکاری بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  در انبوه چالش‌ها و مسائل پیشرفت در سطح محلی- منطقه‌ای و در شرایطی که ادارات و دستگاه‌های اجرایی دچار روزمرگی شده و توان پاسخگویی فکری و برنامه‌ای کافی را ندارند، گروه‌هایی از جوانان اندیشه‌ورز در استان‌ها و شهرستان‌ها به عزم خود وارد میدان شده و بنا به وسع خود پاسخ‌هایی برای حل مسائل ارائه کرده و بعضا وارد مرحله اجرا نیز می‌شوند.

ستاد برگزاری «رویداد همت» که موضوع اقتصاد منطقه‌ای را در اولویت خود قرار داده است بنا دارد با برگزاری رویدادی رقابتی بین این گروه‌های اندیشه‌ورز نوپا، برگزیدگان را مورد حمایت قرار داده و به روش‌های متنوع مالی، معنوی و سازمانی در ادامه مسیر به آن‌ها یاری رساند.

دریافت کاربرگ معرفی هسته‌های اندیشه ورز منطقه‌ای

رویداد همت (هسته‌های اندیشه‌ورز منطقه‌ای پیشرفت و تحول) ۸ و ۹ آذر، ۱۴۰۲ به‌منظور شناسایی و حمایت از گروه‌های مستعد اندیشه ورزی در استان‌ها و شهرستان‌ها در زمینه توسعه محلی- منطقه‌ای برگزار می‌شود.

بعد از اعلام فراخوان در سامانه Rafda.ir/hemmat و ثبت‌نام متقاضیان و تکمیل کاربرگ سیاست‌نامه، داوری اولیه انجام‌شده و منتخبین اولیه توسط مربیان برای شرکت در رویداد به مدت یک هفته راهنمایی خوهاند شد.

اول آذر، اسامی شرکت‌کنندگان در رویداد اعلام‌شده و در ۸ و ۹ آذر، گروه‌های اندیشه‌ورز در رویداد به رقابت می‌پردازند. مبنای رقابت کاربرگ سیاست‌نامه‌هاست. در کاربرگ، مسائل موردنظر گروه‌ها، راه‌حل آن و اقداماتی که تاکنون برای نیل به راه‌حل صورت گرفته به نگارش درمی‌آید.

رویداد همت از دو بخش آموزشی در روز اول و رقابتی در روز دوم تشکیل‌شده است. به‌طور متوسط از هر استان یک گروه اندیشه‌ورز مستعد انتخاب می‌شود.

ستاد برگزاری رویداد به‌منظور شفافیت ملاک انتخاب کاربرگ ها، شاخص‌های خود برای تعیین برگزیدگان شامل، فراگیری و عمومیت، پیچیدگی و سختی، اولویت‌دار بودن مسئله مورد نظر، ابتکار و نوآوری، جامعیت در فهم، غنای علمی و فکری راه‌حل پیشنهادی، شیوه بیان و ارائه مسئله و راه‌حل آن در روز رویداد، اقدام های عینی و تلاش‌های قبلی گروه در راستای حل مسئله در منطقه خود،  اعلام کرد.

موضوعات مسائل منطقه‌ای می‌بایست در زمینه‌های اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه‌ای، اشتغال و کارآفرینی،تحلیل و توسعه زنجیره‌های ارزش، توسعه قطب‌های تولیدی،محرومیت‌زدایی و فقرزدایی، برنامه‌ریزی و پیشرفت محلی منطقه‌ای، نوآوری و کارآفرینی اجتماعی، توسعه و اشاعه فناوری، سیاست صنعتی،  قابل جایگذاری باشد.

داوران رویداد از میان صاحب‌نظران و فعالان شناخته‌شده توسعه محلی و منطقه‌ای و محرومیت‌زدایی است و متعاقباً اعلام خواهند شد. همچنین مربیان رویداد از میان افراد ذی‌صلاح و باتجربه و دانش تعیین‌شده‌اند تا بتوانند مساعدت کافی را نسبت به غنی‌سازی کاربرگ سیاست‌نامه‌ها و آماده‌سازی گروه‌ها برای ارائه بهتر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا