مرکز نوآوری اقتصاد دریا راه‌اندازی می‌شود

طی تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مؤسسه دانش‌بنیان برکت، مرکز نوآوری اقتصاد دریا در بندرعباس و در محل پردیس جامع دریاساحلی این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سیناپرس، دانشگاه امیرکبیر به نمایندگی دکتر علیرضا رهایی و مؤسسه دانش‌بنیان برکت نیز به نمایندگی محمدجواد احمدپور گهرت در راستای ایجاد و فعالیت مستمر مرکز نوآوری اقتصاد دریا و به منظور حمایت از نخبگان، ارتقاء، توسعه زیست بوم دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین تفاهم‌نامه مشترک امضا کردند.

در این تفاهم‌نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان «دانشگاه» و مؤسسه دانش‌بنیان برکت با عنوان «مؤسسه» متقبل شدند تا نسبت به تأسیس مرکز نوآوری اقتصاد دریا در محل پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس به صورت مشترک اقدام و همکاری کنند.

همچنین طرفین تفاهم‌نامه تاکید کردند؛ جهت اجرایی شدن تفاهم‌نامه لازم است قرارداد همکاری در این خصوص که تعیین‌کننده نحوه مشارکت طرفین در شکل‌گیری و فعالیت مرکز است، حداکثر ظرف مدت سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه به امضاء طرفین برسد.

ضمن اینکه در راستای این تفاهم‌نامه، دانشگاه تأیید می‌کند فضای مسقف به مساحت ۵۰۰ متر مربع واقع در ساختمان آموزشی و زمین به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع جهت احداث سوله در محل پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس را که به رؤیت طرفین رسیده است، پس از امضاء قرارداد، تحویل و در اختیار مؤسسه قرار دهد.

در بند دیگر این تفاهم‌نامه، مؤسسه تأیید می‌کند از زمان انعقاد قرارداد و همزمان با شروع راه‌اندازی مرکز، فرآیند شناسایی و جذب تیم‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاری‌ها روی آن‌ها را به صورت مستقیم یا با همراهی شرکای سرمایه‌گذاری، آغاز کند و ظرف مدت ۶ ماه، پرتفوی اولیه از تیم‌های سرمایه‌پذیر را تشکیل دهد.

اولویت در پذیرش در مرکز فوق در صورت وجود حداقل صلاحیت لازم، با تیم‌های متشکل از دانشجویان فعلی یا فارغ التحصیل دانشگاه و پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس است.

به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طرفین تفاهم‌نامه فوق تأیید می‌کنند این تفاهم‌نامه، نقطه آغاز همکاری در حوزه‏‌های مرتبط با اقتصاد دریا است و یکی از مأموریت‌های اصلی این مرکز برنامه‌ریزی و به نتیجه رساندن همکاری‌های گسترده‌تر دانشگاه و مؤسسه در زمینه‌‏های مختلف مرتبط از جمله شکل‌دهی اسکله‌های فناوری، شهرک‏‌های صنعتی دریایی و مراکز پشتیبانی از توسعه‌ فناوری‏ متناسب با نیازهای فناورانه در سواحل جنوب کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا