صنایع‌دستی سازگار با محیط‌ زیست تولید کنید

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: محصول آفرینی، بازار سازی و بازار آفرینی وظیفه ماست لذا امیدواریم که محصولات جدیدی برای کاربردهای جدید در دنیای امروز که توجه خاصی به محیط‌زیست دارند، داشته باشیم.

«مریم جلالی» یازدهم آبان ماه در جریان سفر به استان یزد و بازدید از کارگاه موتابی شهید علی موتابی در میبد، اظهار کرد: گذشتگان باهوش و استعداد خودشان توانستند با مواد اولیه در دسترس همه چیز را بدوزند، ببافند و استفاده کنند.

وی گفت: ما در این دنیای امروز، وظیفه داریم ضمن این‌که این هنر را احیا می‌کنیم آن را به ادبیات توسعه و محصولات جدید از این مواد اولیه متصل کنیم.

معاون صنایع‌دستی گفت: محصول آفرینی، بازار سازی و بازار آفرینی وظیفه ماست و امیدواریم که محصولات جدیدی برای کاربردهای جدید در دنیای امروز که توجه خاصی به محیط‌زیست دارند، داشته باشیم.

جلالی افزود: می‌طلبد همه ارکان کشور، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌های اجرایی به ما کمک کنند تا صنعتگران را توانمند کنیم و بازرگانی در این کار را تشویق کنیم که زنجیره ارزش این صنعت، از آموزش تا فروش این هنر اصیل که قصه و روایت آن زیبا و حکمت‌آمیز است را رونق دهیم.

موتابی یکی از صنایع‌دستی در میبد است که پشم بز را به صورت جذاب به نخ تبدیل می‌کنند و محصولاتی مثل چادر عشایر را می‌بافند که مشتریانی از سیستان و بلوچستان و سمنان دارد، این محصول در برابر آب نفوذناپذیر است و تا حد زیادی خاصیت ضد آتش دارد و به سرعت با آتش درگیر نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا