اقدام جدید آمریکا برای کنترل هوش‌مصنوعی

معاون رئیس جمهور آمریکا از راه‌اندازی موسسه ایمنی هوش‌مصنوعی برای محافظت از آمریکایی‌ها خبر داد.

به گزارش دیلی‌میل، تنها چند روز پس از آن که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از اولین فرمان اجرایی هوش مصنوعی دولت ایالات متحده رونمایی کرد تا در این حوزه کنترل بیشتری روی شرکت‌های فناوری صورت گیرد، «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در اجلاس ایمنی هوش مصنوعی بریتانیا از تأسیس مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده، اولین پیش نویس راهنمای استفاده دولت فدرال از هوش مصنوعی و اعلامیه ای در مورد برنامه های کاربردی نظامی در مورد فناوری در حال ظهور خبر داد.

هریس گفت:«بایدن و من معتقدیم که همه رهبران، از دولت، جامعه مدنی و بخش خصوصی، وظیفه اخلاقی و اجتماعی دارند تا اطمینان حاصل کنند که هوش مصنوعی به گونه‌ای اتخاذ شده و پیشرفت کرده که از مردم در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کند و تضمین کند که همه می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.»

او اظهار کرد: «هوش مصنوعی همانطور که توانایی انجام کارهای خوب را دارد همچنین این پتانسیل را هم دارد که آسیب های عمیقی ایجاد کند، از حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی در مقیاسی فراتر از هر چیزی که قبلا دیده ایم تا سلاح های ساخته شده با آن که می تواند جان میلیون ها نفر را به خطر بیندازد.» تهدیدهای وجودی که سیستم‌های هوش مصنوعی مولد ارائه می‌کنند موضوع اصلی این نشست بود.

او ادامه داد: «برای تعریف ایمنی هوش مصنوعی، ما باید طیف کاملی از خطرات هوش مصنوعی را در نظر گرفته و به آنها رسیدگی کنیم، تهدیدهایی برای کل بشریت، تهدیدهایی در مورد افراد، جوامع و مؤسسات و برای اطمینان از ایمن بودن هوش مصنوعی، باید تمام این خطرات را مدیریت کنیم.»

به همین منظور، هریس روز چهارشنبه اعلام کرد که کاخ سفید با همکاری وزارت بازرگانی، در حال تاسیس موسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده در موسسه فناوری و استانداردها است. این موسسه مسئول ایجاد و انتشار تمام دستورالعمل‌ها، تست‌های معیار، بهترین شیوه‌ها و مواردی از این دست برای آزمایش و ارزیابی سیستم‌های هوش مصنوعی خطرناک خواهد بود.

این موسسه همچنین وظیفه ارائه راهنمایی های فنی به قانونگذاران و مجریان قانون را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، از جمله شناسایی محتوای تولید شده، احراز هویت محتوای ضبط شده آنلاین، کاهش تبعیض مبتنی بر هوش مصنوعی و تضمین شفافیت در استفاده از آن خواهد داشت.

علاوه بر این، دفتر مدیریت و بودجه قرار است در اواخر این هفته اولین پیش نویس راهنمای سیاست دولت در مورد استفاده از هوش مصنوعی دولتی را برای اظهار نظر عمومی منتشر کند. این پیش نویس دستورالعمل در نهایت برای ایجاد تدابیر امنیتی برای استفاده از هوش مصنوعی در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی بخش عمومی از جمله حمل و نقل، مهاجرت، بهداشت و آموزش استفاده می شود، بنابراین برای اظهار نظر عمومی در پایگاه ai.gov/input در دسترس قرار می گیرد.

هریس همچنین در طی اظهارات خود اعلام کرد که بیانیه سیاسی در مورد استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی و خودمختاری که ایالات متحده در ماه فوریه(بهمن-اسفند) صادر کرد تا به امروز 30 کشور امضا کننده را جمع آوری کرده است که همه آنها با مجموعه ای از هنجارها برای توسعه و استقرار مسئولانه سیستم های هوش مصنوعی نظامی موافقت کرده اند. دولت همچنین در حال راه اندازی یک هکاتون مجازی در تلاش است تا آسیب هایی را که کلاهبرداران اینترنتی و تلفنی مجهز به هوش مصنوعی وارد می کنند، کم کند. شرکت‌کنندگان هکاتون برای ساخت مدل‌های هوش مصنوعی کار خواهند کرد که می‌توانند با تماس‌های رباتیک و متن‌های ساخته شده با روبات مقابله کنند، به‌ویژه آنهایی که افراد مسن را هدف قرار می‌دهند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا