آغاز فرایند اجرایی نخستین شهرك تخصصي صنفي فارس

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس از آغاز فرآيند اجرايي نخستين شهرك تخصصي صنفي استان فارس در شيراز خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، سيد مصطفي هاشمي در جلسه مجمع اصلاحيه بودجه سال 1402و پيشنهادي سال 1403اين شركت كه با حضور معاون برنامه ريزي سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در شيراز برگزار شد، از آغاز عمليات اجرايي شهرك تخصصي صنفی استان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این شهرک به منظور آماده سازي براي واگذاري در دستور كار شركت شهرك هاي صنعتي فارس قرار گرفته است.

او افزود: با پايان يافتن مراحل اخذ استعلامات و تملك و اين شهرك تخصصي ،برنامه ريزي براي اجراي طرح هاي زيرساختي انجام شده است.

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس اظهار داشت: شهرك تخصصي صنفي شيراز با مشاركت مجتمع اقتصادي كميته امداد حضرت امام خميني (ره) در اراضي به مساحت 97هكتار در جاده نيروگاه سيكل تركيبي احداث مي شود.

او با اذعان بر اینکه این شهرك تخصصي ظرفيت استقرار 2000 واحد صنفي با پيش بيني اشتغال 8هزار نفر را خواهد داشت، اضافه کرد: انواع صنوف توليدي و توزيعي و اصناف مزاحم شهري در این شهرك مستقر خواهند شد.

هاشمي با اشاره به اهميت ساخت شهرک‌های صنفي در استان، خاطرنشان کرد: رفع آلودگي صوتي و زيباسازي شهری و همچنين ارائه خدمات مطلوب‌تر در شهرك‌ صنفي از مزیت‌های احداث اين شهرک‌ است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصريح كرد: احداث شهرک‌های صنفي علاوه بر رشد و توسعه صنعت و اقتصاد استان، موجب كاهش مشكلات ترافيكی در بافت شهري خواهد شد.

او با بيان اينكه تولید، توزیع و خدمات بخش مهمی از اقتصاد است که اصناف در آن نقش پررنگی دارند افزود: رویکرد اصلی، تقویت واحدهای صنفی تولیدی بوده که كلان شهر شيراز در این زمینه از ظرفیت بالایی برخوردار است و می توان با راه اندازي اين شهرك ، ظرفیتهای تولیدی و صادرات محور اصناف توليدي را ارتقا داد.

هاشمي در خاتمه اظهار اميدواري كرد: شهرك صنفي شيراز بر اساس برنامه زمان بندي تا 18ماه آينده به مرحله واگذاري به متقاضيان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا