برپایی جشنواره ایران آینده و نمایشگاه بازی‌ها از ۱۷ آبان

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اعلام کرد: همزمان با جشنواره «ایران آینده»، نخستین نمایشگاه «بازی‌ها و بسته‌های شناختی»، ۱۷ آبان ماه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در مجموعه «باغ کتاب» تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش سیناپرس، جشنواره «ایران آینده» از چهار بخش اصلی بازی‌ها، غرفه‌ها، استیج و نمایش فیلم ویژه کودکان و نوجوانان تشکیل می شود که به مدت ۱۰ روز برپا است.

این رویداد شامل لیگ بازی و ارزیابی و ارتقای سلامت شناختی کودکان و نوجوانان، گپ و گفت‌وگوی نوجوانی، نمایش فیلم، مسابقه لیزرتک، بازی های رومیزی، دیجیتال، جشنواره بادبادک‌ها، چالش‌های فوتبالی، مسابقات چندگانه سرعتی، آشپزی، تیراندازی، اسکیت، خانه کودک، باغ علم کودک و نوجوان، جشن ایران آینده و جشنواره در رسانه ها است.

همزمان با گشایش جشنواره بازی، سرگرمی، مسابقه و محصولات ویژه کودکان و نوجوانان در رویداد «ایران آینده»، نخستین نمایشگاه بازی ها و بسته های شناختی نیز با هدف ارتقای سلامت شناختی کودکان و نوجوانان، رونق کسب و کار، کمک به امر تولید و دستیابی به خودکفایی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی گشایش می‌یابد.

این رویداد نمایشگاهی با عنوان «بازی در خدمت پرورش» با همکاری نهاد اعتبار بخش محصولات شناختی و با شرکت طراحان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران تولید اسباب بازی از ۱۷ آبان ماه جاری به مدت ۱۰ روز در باغ کتاب تهران دایر می شود.

بازی‌های شناختی یکی از ابزارهای موثر برای حفظ و ارتقای سرمایه شناختی به شمار می‌رود و بازی یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند موجب پرورش کارکردهای اجرایی و ارتقاء سرمایه شناختی شود. بازی به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر رشد و تحول کودک و به عنوان ابزاری ارزان و در دسترس برای همه اقشار از مهمترین عواملی است که فرصت ایجاد و گسترش مهارت‌های جدیدحرکتی، شناختی، زبان‌شناختی، نمادین، سازگاری عاطفی و اجتماعی را فراهم می‌کند. امروزه بازی‌های شناختی از جایگاه ویژه‌ای در حوزه ارزیابی و توانبخشی شناختی در کودکان و بزرگسالان برخوردار هستند.

بازی‌های شناختی یکی از ابزارهای موثر برای حفظ و ارتقای سرمایه شناختی به شمار می‌رود و با توجه به اهمیت بازی‌های شناختی، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، نهاد اعتبار بخش بازی‌ها و بسته های شناختی را ایجاد کرده است.

نشان اعتباربخش محصولات شناختی مهرماه امسال در مراسمی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهوری، دبیران پیشین و فعلی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، رییس مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای معاونت علمی، مدیران و مسوولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای اسباب بازی و دست‌اندرکاران طراحی و تولید اسباب بازی رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا