حفظ کیفیت برنج با کمباین‌ دانش بنیان‌ها

فناوران یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید ادوات و تجهیزات صنعتی با تولید و تجاری‌سازی کمباین ویژه به حفظ کیفیت برنج برداشت‌ شده و افزایش سرعت این فرآیند کمک کرد.

به گزارش سیناپرس، وحید دانشگرزاده مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب تولید کننده این کمباین گفت: با توجه به نیاز حوزه کشاورزی کشور به تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی در مسیر داخلی‌سازی این تجهیزات گام برداشتیم.

وی به تولید و تجاری‌سازی کمباین برنج با قابلیت برداشت حجم بیشتر و حفظ کیفیت برنج برداشت‌ شده اشاره کرد و افزود: کمباین برداشت برنج ساخته شده توسط این شرکت دانش‌بنیان از قابلیت حرکت در شالیزار برخوردار است و نیاز مبرم کشور به این تجهیز را با توجه به تولید نشدن در ایران تامین می‌کند. طراحی و تولید دستگاه کمباین برنج ساخت داخل، باعث کاهش ۱۵ درصدی ریزش و شکستگی محصول می‌شود.

این فناور از صرفه جویی یک میلیون دلاری در صورت استفاده از کمباین‌های داخلی خبر داد و یادآور شد: سالیانه حدود ۷۰۰ تا هزار دستگاه کمباین برنج وارد می شود که این واردات با استفاده از ارز رقابتی صورت می‌گیرد.

دانشگرزاده، کیفیت بالای قطعات و خدمات پشتیبانی را ۲ مزیت رقابتی این محصول دانست و اظهار داشت: کمباین برنج ساخت این شرکت دانش‌بنیان از نظر بازدهی و دوام قطعات از کیفیت بالاتر نسبت به سایر نمونه‌های موجود در بازار برخوردار است، ضمن اینکه پشتیبانی، لوازم یدکی و خدمات پس از فروش دستگاه در دسترس کاربران قرار دارد.

وی همچنین درمورد اشتغال ایجاد شده توسط شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب گفت: به‌ صورت مستقیم ۱۰۰ نفر نیرو در شرکت فعالیت دارند. همچنین صدها نفر به صورت غیرمستقیم در کارخانه های تولید موتور و گیربکس در ایران، کارخانه های تولید رنگ، پیچ و مهره و سایر صنایع مرتبط با تولید کمباین فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ادوات راهداری شهاب تصریح کرد: تولید کمباین علاوه بر اشتغال نیرو به دلیل تامین لوازم داخلی باعث رشد تولید موتورسازان و تامین‌کنندگان دیگر داخلی می شود ولی با اختصاص ارز رقابتی و دیگر حمایت ها از وارد کننده، محصولات کم کیفیت چینی وارد کشور می‌شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا