20 دستگاه دولت نخبگان را استخدام می‌کنند

معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از اعلام فراخوان 20 دستگاه اجرایی برای جذب و استخدام نخبگان در آینده نزدیک خبر داد و از دلیل تأخیر این فراخوان گفت.

به گزارش بنیاد ملی نخبگان، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: علت تعویق در اعلام فراخوان جذب در دستگاه‌های اجرایی، نهایی کردن دفترچه‌های شغل از سوی ٢٠ دستگاه است و به محض نهایی شدن فراخوان اعلام خواهد شد.

یاسین کیخا با اشاره به فراخوان پیش روی بنیاد ملی نخبگان برای جذب حدود ۴ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی گفت: این فراخوان در مقایسه با فراخوان سال گذشته یک تفاوت مهم دارد و آن اینکه در فراخوان جدید کد شغل‌ها مشخص خواهد بود در حالی که سال گذشته افراد در زمان ثبت درخواست خود و بارگذاری رزومه، مشخص نبود برای چه دستگاهی درخواست می‌دهند و فقط برای جذب و استخدام اعلام آمادگی می‌کردند.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: همچنین در فراخوان جدید برای هر کدشغل، ناظر به سازمان دفترچه شغل تعریف شده است چون ممکن است برخی کدشغل ها شرایط خاص داشته باشد یعنی دستگاه‌ها ممکن است علاوه بر شرایط بنیاد، یک سری شرایط ویژه و خاصی را برای پذیرش افراد داشته باشند که در این دفترچه گنجانده می‌شود.

وی ادامه داد: در فراخوان قبلی بعضاً وقتی فرد به دستگاه معرفی می‌شد، دستگاه مربوطه اعلام می‌کرد با وجود اینکه رزومه فرد معرفی شده قابل قبول است اما ما شرایط ویژه ای داریم و امکان پذیرش نداریم و فرد به سازمان امور اداری و استخدامی برای جایابی مجدد عودت داده می‌شد.

کیخا در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع در فراخوان جدید فرد از همان ابتدا دفترچه اشتغال دستگاه را مشاهده و براساس آن کدشغل را انتخاب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در فراخوان جدید ٢٠ دستگاه اقدام به جذب نخبگان خواهند کرد، گفت: آموزش و پرورش با یک اختلاف معناداری بیشترین کدشغل و بیشترین سهم را دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دانش آموختگان دانشگاه‌های خاصی صرفاً مشمول تسهیلات جذب در دستگاه‌های اجرایی هستند؟ گفت: خیر تنها ملاک بنیاد ملی نخبگان برگزیده شدن فرد براساس مصوبه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، مهارتی و سایر فعالیت‌ها است.

کیخا در ادامه تاکید کرد که تمام دانش اموختگان دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و غیردولتی امکان ثبت درخواست را دارند و در صورت برگزیده شدن از تسهیلات بهره مندخواهند شد.

به گزارش فارس، اجرای طرح جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی، تاکنون با تأخیرها و مشکلاتی همراه بوده است. به گفته مدیران و مسؤولان بنیاد ملی نخبگان این مشکلات ناشی از همکاری ضعیف دستگاه‌ها با بنیاد بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا