کنترل شرکت‌های فناور در آمریکا با هوش مصنوعی

رئیس‌جمهور آمریکا اولین فرمان اجرایی هوش مصنوعی دولت ایالات متحده را رونمایی کرد تا در این حوزه کنترل بیشتری روی شرکت‌های فناوری صورت گیرد.

به گزارش سیناپرس، جو بایدن ریس جمهور آمریکا از یک فرمان اجرایی جدید در زمینه هوش مصنوعی رونمایی کرد. این اولین اقدام دولت ایالات متحده در نوع خود است که به ارزیابی های مواردی مانند امنیت، حقوق مدنی و تحقیق در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر بازار کار می پردازد.

کاخ سفید اجزای کلیدی فرمان اجرایی را به 8 بخش تقسیم می‌کند:

ایجاد استانداردهای ایمنی و امنیتی جدید برای هوش مصنوعی، با الزام برخی شرکت‌های هوش مصنوعی به اشتراک‌گذاری نتایج تست امنیتی با دولت فدرال، هدایت وزارت بازرگانی برای ایجاد رهنمون هایی در مورد هوش مصنوعی و ایجاد یک برنامه امنیت سایبری که می‌تواند ابزارهای هوش مصنوعی بسازد که در نرم افزارهای حیاتی به شناسایی نقص‌ها کمک کند.

حفاظت از حریم خصوصی مصرف کننده، از جمله با ایجاد دستورالعمل هایی که آژانس ها می توانند برای ارزیابی تکنیک های حفظ حریم خصوصی مورد استفاده در هوش مصنوعی استفاده کنند.

پیشبرد عدالت و حقوق مدنی با ارائه رهنمون هایی به مالکان و پیمانکاران فدرال جهت کمک به جلوگیری از تولید الگوریتم های هوش مصنوعی که تبعیض را بیشتر می کند و ایجاد بهترین شیوه ها در مورد نقش مناسب هوش مصنوعی در سیستم قضایی، از جمله زمانی که در صدور احکام، ارزیابی خطر و پیش بینی جرم استفاده می شود.

حفاظت از مصرف کنندگان به طور کلی با هدایت وزارت بهداشت و خدمات انسانی برای ایجاد برنامه ای برای ارزیابی اقدامات بهداشتی مرتبط با هوش مصنوعی و تبیین برنامه ای در مورد نحوه استفاده مسئولانه از ابزارهای هوش مصنوعی.

حمایت از کارگران با تهیه گزارشی درباره پیامدهای بالقوه هوش مصنوعی در بازار کار و مطالعه روش‌هایی که دولت فدرال می‌تواند از کارگرانی که تحت تأثیر اختلال ناشی از هوش مصنوعی در بازار کار قرار گرفته‌اند حمایت کند.

ترویج نوآوری و رقابت با گسترش کمک های مالی برای تحقیقات هوش مصنوعی در زمینه هایی مانند تغییرات آب و هوایی و جذب کارگران مهاجر بسیار ماهر با تخصص کلیدی برای اقامت در ایالات متحده.

همکاری با شرکای بین المللی برای پیاده سازی استانداردهای هوش مصنوعی در سراسر جهان.

ایجاد راهنمایی برای استفاده هوش مصنوعی توسط آژانس های فدرال و تسریع در استخدام کارگران ماهر در این زمینه توسط دولت.

«بروس رید» معاون رئیس کارکنان کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: «این دستور محکم ترین مجموعه اقداماتی است که هر دولت در جهان تا کنون در زمینه ایمنی، امنیت و اعتماد هوش مصنوعی انجام داده است.»

این فرمان  بر اساس تعهدات داوطلبانه ای است که کاخ سفید قبلاً از شرکت های پیشرو هوش مصنوعی گرفته بود و نشان دهنده اولین اقدام مهم الزام آور دولت در مورد این فناوری است. همچنین پیش از نشست ایمنی هوش مصنوعی به میزبانی بریتانیا انجام شد.

این مقام ارشد دولت اشاره کرد که 15 شرکت بزرگ فناوری آمریکایی با اجرای تعهدات داوطلبانه امنیتی هوش مصنوعی موافقت کرده اند، اما این کافی نیست و دستور اجرایی روز دوشنبه گامی به سوی مقررات مشخص برای توسعه فناوری است.

فرمان اجرایی بایدن مستلزم آن است که شرکت‌های بزرگ نتایج تست ایمنی را قبل از انتشار رسمی سیستم‌های هوش مصنوعی با دولت ایالات متحده به اشتراک بگذارند. همچنین توسعه استانداردهای مؤسسه ملی استانداردها و تست مشکلات احتمالی در سیستم ها را در اولویت قرار می دهد. وزارت بازرگانی استانداردهایی را برای واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد.

این دستور همچنین شامل داده‌های آموزشی برای سیستم‌های هوش مصنوعی بزرگ است و نیاز به ارزیابی نحوه جمع‌آوری و استفاده سازمان‌ها از داده‌های تجاری موجود، از جمله داده‌های خریداری‌شده از کارگزاران داده، دارد.

دولت بایدن همچنین در حال انجام اقداماتی برای تقویت نیروی کار هوش مصنوعی است. این مقام ارشد دولت گفت که از روز دوشنبه، کارگران با تخصص هوش مصنوعی می توانند در AI.gov در دولت فدرال فرصت های مناسبی پیدا کنند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا