جشنواره بین‌المللی خوراک کرمانشاه برگزار می‌شود

نخستین جشنواره بین‌المللی خوراک کرمانشاه اواخر دی ماه برگزار می‌شود. داریوش فرمانی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، امروز(هشتم آبان) در نشست هماهنگی جشنواره بین‌المللی خوراک کرمانشاه، اظهار کرد: نخستین جشنواره بین‌المللی خوراک کرمانشاه با حضور نمایندگان چهار شهر خلاق خوراک جهان و یازده کلانشهر ایران در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره بزرگ به مدت پنج روز با مشارکت شهرداری، اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان و شرکت نمایشگاه های بین المللی، اواخر دی ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با اشاره به دلایل تغییر زمان برگزاری این رویداد به دی ماه، تصریح کرد: با توجه به تغییر سطح جشنواره از ملی به بین‌المللی و نیاز به هماهنگی‌های لازم برای حضور هیات‌های خارجی، زمان این رویداد به اواخر دی ماه تغییر یافت. وی گفت: جشنواره بین‌المللی خوراک کرمانشاه یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری کشور در حوزه خوراک خواهد بود که تاکنون برگزار شده است.

فرمانی ادامه داد: برای شرکت در این رویداد بزرگ از ۵۰ میهمان خارجی و بیش از ۷۰ میهمان کشوری دعوت به عمل می‌آید. وی افزود: بیش از ۴۰۰ غرفه طبخ غذا و محصولات غذایی و تجهیزات جانبی در این رویداد برپا می‌شود و پیش بینی می‌شود بیش از ۵۰ هزار نفر از این رویداد بزرگ بازدید کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه در خصوص برنامه‌های جانبی این رویداد هم اظهار کرد: طبخ بزرگترین دنده کباب کرمانشاهی برای ثبت در گینس یکی از اتفاقات جذاب جانبی این جشنواره خواهد بود. وی گفت: برگزاری استارت آپ در حوزه خوراک، برپایی جنگ شادی شبانه، همایش تخصصی گردشگری خوراک و برگزاری مسابقات جذاب از دیگر برنامه‌های جانبی این رویداد است.

فرمانی افزود: هدف این رویداد معرفی کرمانشاه جهان شهر خلاق خوراک به عنوان قطب گردشگری غذای کشور است.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: دومین جهان شهر خلاق خوراک ایران یک برند جهانی است که اسم کرمانشاه را در دنیا مطرح می‌کند و باید با همه توان از این ظرفیت استفاده کنیم.

شهردار کرمانشاه افزود: شاید ده‌ها نمایشگاه و جشنواره در کرمانشاه برگزار شود، اما اثرگذاری این جشنواره به عنوان برند جهانی شهر خلاق خوراک را نداشته باشد. نوروزی تصریح کرد: با برگزاری این رویداد به دنبال معرفی کرمانشاه به عنوان یک شهر گردشگری با میراث غذایی بسیار غنی هستیم. وی تاکید کرد: همه ظرفیت‌های موجود را بکار می‌گیریم که یک مراسم در شان مردم و نام کرمانشاه برگزار شود.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه این رویداد یک کار مشارکتی با اداره‌کل میراث‌فرهنگی و همکاری نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه است، گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی ظرفیت‌های خود را در کنار هم قرار دهند، می‌توان اتفاقات مهمی را برای شهر کرمانشاه رقم زد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا