کلاردشت شهرستان نمونه گردشگری مازندران شد

کلاردشت در جلسه شورای اداری از سوی استاندار مازندران به عنوان شهرستان نمونه گردشگری این استان معرفی شد.

به گزارش سیناپرس، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، روز دوشنبه در هفدهمین سفر شهرستانی با ۴۰ مدیر استانی به کلاردشت سفر کرد تا افزون بر بازدید میدانی از طرح ها، دیدار چهره به چهره با اقشار مردم و نشست با فعالان اقتصادی، مصوباتی برای حل مشکلات این منطقه داشته است.

دیدار با نمایندگان اقشار مردم، خانواده های معظم شهدا و فعالان سیاسی و اقتصادی، بازدید از طرح های عمرانی، افتتاح بوم گردی و شرکت در جلسه شورای اداری استان از جمله برنامه های سفر روزه استاندار به شهرستان کلاردشت بوده است.

طبق آمار رسمی موجود، کلاردشت سال گذشته میزبان افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی بود و این آمار سال به سال روز افزایش است.

حسینی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : حاصل این سفر برابر گزارش ها و بازدیدهایی که مدیران استانی از جای جای این شهرستان بازدید داشتند حدود ۳۵ مصوبه بوده که مهم ترین آن معرفی و تصویب شهرستان کلاردشت به عنوان منطقه نمونه گردشگری استان مازندران بوده است.

کلاردشت، اولویت گردشگران خارجی

وی اظهار کرد : در نشست شورای اداری، این طرح مصوب شد و همسو با این مصوبه همه سازو کارها منطقه نمونه گردشگری باید در این شهرستان مهیا شود به عبارتی ۲۱ روستای کلاردشت و یک نقطه شهری آن زیرساخت های آن باید به نحوی طراحی شود که متناسب با منطقه نمونه گردشگری باشد.

وی تصریح کرد : کلاردشت با برخورداری از موقعیت های ممتازی که دارد از دیرباز خاستگاه گردشگران به ویژه گردشگران کشورهای عربی بوده بنابراین نکته مورد توجه آن است افزون بر آنکه باید زیرساخت های این شهر به سبکی طراحی شود که نماید یک تمدن اسلامی کشور را داشته باشد بلکه در کنار این اقدامات پیوست های فرهنگی هم برای آن در نظر گرفته شود.

استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد با پیگیری مسوولان محلی و استانی برای اجرایی شدن هرچه زودتر این مصوبه شاهد تحول، توسعه و آبادانی این شهرستان باشیم به طور طبیعی اگر این اتفاق رخ دهد مزیت های و ظرفیت های منحصر بفرد کلاردشت احیا خواهد شد و شاهد یک ارتقای نسبی به لحظ سطح درآمدی خانوارها به وجود خواهد آمد.

حسینی پور افزود : نکته دیگر آن از آنجایی که این طرح نمونه گردشگری اجرایی شود دیگر فعالیت های اقتصادی نظیر صنعت و کشاورزی هم باید رنگ و بوی گردشگری به خود گیرد و همه دستگاه های باید پای کار بیایند.

استاندار مازندران همچنین از تصویب ۳۵ طرح در این سفر خبرداد و گفت : البته نظام مسائل و مشکلات این شهرستان از سوی مدیران استانی شناسایی شده و این آمار افزایش هم می یابد ضمن آنکه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم به تعداد ۱۹ پرونده متعلق به فعالان اقتصادی در این شهرستان رسیدگی و حدود ۲۵۰ میلیارد ریال هم تسهیلات برای احیای واحدهای راکد یا نیمه کاره در نظر گرفته شد.

مشکلات کلاردشت

فرماندار کلاردشت در گفت و گو با ایرنا افزود: کمبود نیروی انسانی در ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی، آنتن ندادن تلفن همراه در جاده پرتردد جنگلی کلاردشت – عباس آباد، بالا بودن حریم کیفی رودخانه حفاظت شده سردآبرود و محدودیت در اجرای طرح باز آفرینی شهری، تعرفه بالای بهای گاز به علت تعریف کلاردشت در قالب اقلیم ۲، صدور نشدن مجوز مراکز ترک اعتیاد، کمبود شعب بانکی و فضاهای ورزشی را از جمله مشکلات این شهرستان معرفی کرد.

زین العابدین فقیه نصیری بحران کم آبی در حوزه کشاورزی و آشامیدنی و برنامه ر یزی نداشتن در این حوزه، سیاست گذاری درست و هدفمند برای مهار آب های رودخانه سردآبرود برای رفع این بحران، وجود موانع و مشکلات برای دریافت سند در ۶ نقطه شهرستان را از دیگر مشکلات این شهرستان برشمرد.

وی احداث سد به روی رودخانه سردآبرود را یکی از راه های رفع بحران کم آبی در این شهرستان پیشنهاد کرد و از استاندار خواست بخش خصوصی آمادگی دارد چنین سدی را اجرا و نتایج حاصل از سرمایه گذاری را استفاده کند و نیازی به اختصاص اعتبارات دولتی نیست.

این مسوول همچنین تجهیز و تقویت امکانات و تجهیزات بیمارستان این شهرستان را خواستار شد.

شهرستان افزون بر ۵۰ هزار نفری کلاردشت در غرب مازندران واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا