ترجمه قد قد مرغ‌ها با یک قفس هوشمند!

هوش مصنوعی یک قفس هوشمند نوآورانه موسوم به «اسمارت کوپ»(Smart Coop) می‌تواند صدای مرغ و جوجه‌ها را ترجمه کند.

به گزارش نیو اطلس، چه به انگیزه‌های محیط‌ زیستی و پایداری، چه افزایش قیمت تخم‌ مرغ و چه عوامل دیگر، تخمین زده می‌شود که اکنون بیش از ۱۷ میلیون خانواده در ایالات متحده در حیاط خلوت خود جوجه پرورش می‌دهند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

اکنون گفته می‌شود «اسمارت کوپ» و سیستم منحصر به ‌فرد مبتنی بر هوش مصنوعی آن که آلبرت اگزشتاین(Albert Eggstein) نام دارد، می‌تواند دقیقاً به شما بگوید که پرندگان پرحرف شما واقعاً به یکدیگر و به شما چه می‌گویند.

این قفس هوشمند با تکیه بر توانایی‌های هوش مصنوعی آلبرت اگزشتاین، امکان نظارت ۲۴ ساعته بر پرندگان حیاط خلوت شما و محیط اطراف آنها را از طریق دو دوربین که پخش مداوم ویدیویی را ارائه می‌دهند و از طریق برنامه‌ای موسوم به Coop به تلفن هوشمند شما ارسال می‌شوند، فراهم می‌کند.

یک نرم‌افزار تشخیص صدا موسوم به Cluck talk، صداهای جیک جیک، الگوهای صوتی و سایر پچ‌پچ‌های پرندگان را تحلیل می‌کند تا به شما اطلاع دهد که آیا گرسنه، خوشحال، بی‌حوصله یا در خطر هستند یا درگیر نوک زدن‌های عادی و روزمره خود هستند.

همه داده‌ها و ویدیوهای جمع‌آوری‌شده را می‌توان در یک صفحه خلاصه هفتگی مشاهده کرد که به صاحبان این پرندگان اجازه می‌دهد چیزهایی مانند بازگشت شکارچیان یا هر مشکل دیگری را تشخیص دهند.

کاربران همچنین به فضای ذخیره سازی CloudCluck دسترسی خواهند داشت که هر ثانیه از فیلم و صدا را به مدت ۳۰ روز در پرونده نگه می‌دارد.

این تیم امیدوار است تا در شش ماه آینده ویژگی‌های نظارتی بیشتری را ارائه کند تا بر مسائل بهداشتی که اغلب نادیده گرفته می‌شود نیز نظارت کند. چرا که پرندگان معمولا بیماری‌ها را در خود پنهان می‌کنند و علائم بیماری‌های آنها می‌تواند بسیار ظریف باشد. به ‌عنوان مثال این فناوری می‌تواند اگر یکی از پرندگان شما کمی بی‌حال به نظر می‌رسد یا در یک دوره زمانی کمتر آب نوشیده است، به شما اطلاع دهد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا