تجهیزات ایرانی همودیالیز به ازبکستان صادر می‌شود

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ایران که همراه هیأت ایرانی علم و فناوری عازم ازبکستان شده، از راه‌اندازی واحد دیالیز یک بیمارستان این کشور با فناوری ایرانی خبر داد.

به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، چند روز پیش هیأت علم و فناوری ایرانی به مناسبت هفته نوآوری ازبکستان به این کشور سفر کرد.

در جریان این سفر، امیرحسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ایران در جریان بازدید از بیمارستان «شاه مد» ازبکستان گفت: از سه ماه پیش، تعاملات با مجموعه درمانی شاه مد از طریق مرکز نوآوری و فناوری جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان  آغاز شده و در زمینه پذیرش کادر درمان، بازاریابی و فروش تجهیزات درمانی اقداماتی صورت گرفته است.

وی افزود: قرار است واحد همودیالیز با سرمایه‌گذاری و مشارکت دو طرف در بیمارستان «شاه مد» راه‌اندازی شود.

میرآبادی اعلام کرد: هفته آینده، ازبکستان میزبان شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات همودیالیز از ایران خواهد بود.

رئیس مرکز تعاملات بین الملل علم و فناوری با بیان اینکه این مرکز از مجموعه‌های دانش بنیان حمایت ویژه خواهد داشت، افزود: زیرساخت‌هایی که در ازبکستان ایجاد شده، نشان می‌دهد که امکان انجام کارهای موثر وجود دارد.

میرآبادی گفت: امکان حضور نیروهای متخصص ایرانی در حوزه سلامت در کشور ازبکستان وجود دارد.
در پایان این بازدید، تفاهم‌نامه‌ همکاری میان خانه نوآوری و فناوری جمهوری اسلامی ایران در تاشکند و بیمارستان شاه مد به امضا رسید.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا