انصراف از تحصیل دستیاران مشمول پرداخت جریمه می‌شود

بنابر مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، دستیاران پزشکی در صورت انصراف از تحصیل مشمول پرداخت غرامت می‌شوند.

شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نود و نهمین جلسه نشست این شورای آموزشی درباره وضعیت تحصیلی دستیاران تخصصی تصمیماتی گرفته است.

بر مبنای تبصره الحاقی به موضوع هفتاد و سومین نشست شورای و ماده ۲۷ آیین‌نامه دستیاری مصوب چهل و هفتمین نشست شورای آموزشی پزشکی و تخصصی، دستیارانی که ادامه تحصیل خود انصراف دهند مشمول پرداخت غرامت می‌شوند.

نحوه میزان و محاسبه غرامت تحصیلی و هزینه‌های انصراف بر اساس محاسبات سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می‌شود و پس از اعلام نظر معاونت‌های آموزشی و حقوقی وزارت بهداشت نهایی و ابلاغ خواهد شد.

بر این اساس، دستیاران اخراجی و دستیارانی که بدون هماهنگی و اطلاع به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه با غیبت غیر موجه بخش آموزشی را ترک کنند مشمول یک سال محرومیت از شرکت در آزمون پذیرش دستیار خواهند بود.

همچنین شورای آموزش پزشکی و تخصصی با استناد به مصوبه شصت و سومین نشست این شورا مصوبه‌ای درباره پرداخت کمک هزینه تحصیلی تصویب کرد. برمبنای این مصوبه، تمام کارورزان و نیز دستیاران مامور آموزشی در دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی، کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی است و سایر مصوبات منافی با آن در حوزه وزارت بهداشت فاقد اثر است.

شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نود و نهمین جلسه خود با استناد به تبصره الحاقی به ماده 40 آیین‌نامه دستیاری مصوب چهل‌وهفتمین نشست خود در نظر دارد، در صورت ابتلاء دستیاران به بیماری صعب‌العلاج که از سوی کمیسیون پزشکی یا شوری عالی پزشکی مورد تایید قرار گیرد و مدت زمان استعلاجی بیش از سه ماه باشد، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی ادامه داشته باشد.

بنابر اعلام شورای آموزش پزشکی و تخصصی، این مصوبه برای کارورزان پزشکی نیز قابل تسری است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا