گوشت های وارداتی برای تثبیت بازار به فارس می آید

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در راستای تنظیم بازار گوشت قرمز و تعدیل و تثبیت قیمت این کالا، برنامه ریزی برای واردات گوشت گرم و منجمد به این استان انجام شده است.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، صمد رنجبری با اذعان به اینکه توزیع گوشت گوسفندی و گوساله وارداتی به زودی در سراسر استان آغاز خواهد شد، بیان کرد: تقویت زنجیره تولید از دیگر اهداف واردات گوشت است که در دستور کار دولت قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش بینی می شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت بازار این محصول به ثبات رسیده و با استمرار این روند شاهد تثبیت و نزول قیمت ها باشیم، افزود: عرضه گوشت‌های تنظیم بازار از دو هفته گذشته در برخی استان ها شروع شده است.

رنجبری با اشاره به اینکه قیمت گوشت در روزهای اخیر کاهش حدود 30 هزار تومانی را تجربه کرده است که با افزایش حجم واردات، کاهش قیمت بیشتری را شاهد خواهیم بود، اظهار کرد: ایجاد توازن بین تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است.

رنجبری اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در ماه های گذشته واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

او در خصوص قیمت گوشت تنظیم بازار اظهار کرد: با توجه به نوسانات قیمت ارز نرخ مصوبی برای این کالا تعیین نشده است.

رنجبری عنوان کرد: در حال حاضر حجم قابل توجهی از واردات به شکل دام زنده و گوشت گرم و منجمد توسط بخش خصوصی و تعدادی از وارد کنندگان از کشورهای مختلف از جمله هند، آفریقا، برزیل، استرالیا، ارمنستان و ازبکستان انجام می شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اضافه کرد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا