رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ملی کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه

با حضور مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، از پوستر «پنجمین جشنواره کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه» در دانشگاه شیراز رونمایی شد.

به‌گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، همزمان با جلسه‌ شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان فارس که به میزبانی مدیریت فرهنگی دانشگاه شیراز، صبح پنجشنبه، ششم مهرماه ۱۴۰۲ با حضور مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  و معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاه‌های استان فارس ترتیب یافت؛ از پوستر «پنجمین جشنواره کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه» در دانشگاه شیراز رونمایی شد.

دکتر مهدی مؤمن‌زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز در معرفی جشنواره کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه توضیح داد: در راستای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ کارآفرینی درمیان دانشجویان و حمایت از تولیدات آن‌ها، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز، چهار دوره نمایشگاه خوداشتغالی و کارآفرینی ویژه‌ دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار کرده که با همکاری حداکثری دانشجویان همراه بوده است و امروز، پنجمین دوره‌ این جشنواره را به‌صورت کشوری و با مشارکت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌نماید.

سینا

وی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توسعه و تقویت کارآفرینی دانشجویان، ارتقای نشاط اجتماعی بین دانشجویان، فرهنگ‌سازی خانواده پایدار با تأکید بر ترویج کسب و کار و اشتغال دانشجویان، بروز توانمندی‌های تولیدی دانشجویان، ایجاد اشتغال برای دانشجویان و آشنایی آن‌ها با فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی، تقویت وضعیت اقتصادی قشر دانشجو و افزایش بازدهی دانشجویان مشغول به فعالیت‌های تولیدی، ایجاد بستر مناسب برای ظهور، پرورش و شکوفایی ایده‌های تولید، ارتقای محصول، جذب سرمایه‌گذار و نمایش دستاوردهای دانشجویان عنوان کرد.

به‌گفته‌ مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز جشنواره کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه در ۷ مرحله‌‌ تخصص‌یابی، آموزش، تیم‌سازی، حمایت مالی، وب‌سایت فروش آنلاین، نمایشگاه فصلی و نمایشگاه دائمی برگزار خواهد شد.

دکتر مؤمن‌زاده به گروه‌های هدف این جشنواره اشاره کرد و گفت: گروه های فعال در حوزه ساخت و تولید، کسب‌وکار و علاقه‌مند بدون هیچ پیش زمینه‌ قبلی به‌عنوان جامعه‌ هدف این جشنواره درنظر گرفته شده‌اند که گروه اول عمده‌ نیازشان توانمندسازی و تکمیل آموزش؛ گروه دوم، آموزش تکمیلی مبانی کسب‌وکار و گروه سوم، آموزش‌های مقدماتی و حضور فعال در دیگر گروه‌های فعال است که برای رفع نیاز هر سه گروه، تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم در این جشنواره صورت گرفته است.

مهندس علیرضا سبحانی، دبیر اجرایی پنجمین جشنواره کارآفرینی و تولیدات دانشجویی چرتکه نیز در حاشیه‌ این مراسم ضمن دعوت از دانشجویان سراسر کشور برای شرکت در این رویداد، خبر داد: ثبت‌نام در در این دوره از جشنواره از روز شنبه، ۸مهرماه آغاز می‌شود و تا ۳۰مهرماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان ثبت‌نام می‌توانند به سایت B2n.ir/chortkehbazar مراجعه نموده یا با شماره همراه 09218970894 تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا