رفع تصرف ۵۷۶ هکتار از اراضی ملی استان اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۷۶ هکتار اراضی ملی این استان از متصرفین رفع تصرف و به بیت‌المال بازگردانده شد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، محمود قلی‌زاده، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۷۶ هکتار اراضی ملی این استان به ارزش بیش از ۴۰۳ میلیارد ریال از متصرفین رفع تصرف و به بیت‌المال بازگردانده شد.

وی تشکیل پرونده تخریب برای اراضی ملی به مساحت ۹۰۵ هکتار در قالب ۲۲۲ فقره پرونده در ۶ ماه اول سال جاری خبر داد و افزود: پرونده‌های متشکله به مراجع استان ارجاع داده شده که در مرحله رسیدگی و صدور حکم است.

قلی زاده اظهار کرد: بر اساس قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، قانونگذار وظیفه حفاظت و صیانت از عرصه‌های ملی را به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور داده و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز حسب وظیفه ذاتی و قانونی به‌طور شبانه‌روزی با سوداگران و متعدیان به اراضی ملی برخورد قانونی می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: این اداره کل بر اساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، هر گونه تخریب و تصرف عدوانی به عرصه‌های مذکور را احصاء و مراتب را طی تشکیل پرونده تخلف به مرجع قضایی احاله می‌کند و تعامل و مساعدت دستگاه قضایی استان به‌ویژه رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این رابطه قابل تحسین است.

قلیزاده با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی طبق اصل ۵۰ قانون اساسی وظیفه عمومی تلقی می‌گردد، افزود: مشارکت همه‌جانبه و آگاهانه اقشار مختلف و همکاری مردم، همیاران طبیعت و نیز دستگاه‌های اجرایی در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی ضروری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هر گونه تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا