دعوت از محققان برای مشارکت در برنامه حمایت از تولید نمونه‌ محصول بدیع و نوظهور

بنیاد ملی علم ایران با انتشار فراخوان «حمایت از دستیابی به نمونه‌ محصول بدیع و نوظهور» بنا دارد از افراد بالقوه و بالفعل در زمینه دستیابی به نمونه‌ محصول فناورانه، بدیع و نوظهور حمایت کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی بنیاد علم ایران، در برنامه حمایت از دستیابی به نمونه‌ محصول بدیع و نوظهور، بنیاد ملی علم ایران بنا دارد تا از افراد بالقوه و بالفعل در زمینه دستیابی به نمونه محصول فناورانه، بدیع و نوظهور حمایت کند. این حمایت، بن‌پایه توسعه علمی و فناورانه در حوزه مورد نظر را برای کشور فراهم خواهد کرد. با توجه به حیطه وظایف بنیاد، بدیهی است در این برنامه، حمایت‌ها تا دستیابی به نمونه اولیه، تا سطح آمادگی فناوری ۴ تا ۶، صورت خواهد گرفت. ادامه فرایندها به‌ویژه در مرحله تجاری‌سازی، با معرفی و پیگیری مؤثر بنیاد، توسط سایر بازیگران توسعه فناوری صورت خواهد پذیرفت.

حوزه‌های اولویت این محصول، نمونه محصول یا فناوری است که تا به حال در جهان تولید نشده باشد و یا تولید شده باشد، ولی تولید آن در جهان به صورت تک‌نمونه یا آزمایشی باشد و نیز منطبق بر نیازهای کشور و رویکرد نقشه جامع علمی کشور است.

فرد متقاضی باید عضو هیات علمی یک مؤسسه علمی و پژوهشی کشور باشد و اعضای هیات علمی بازنشسته و یا دانشجویان دکتری یا محققان پسادکتری به عنوان مجری اصلی و طرف قرارداد در این برنامه نیستند.

همچنین مجری اصلی طرح باید دارای دو پتنت منتشر شده خارجی معتبر و یا داشتن همزمان دو شرط سابقه ثبت یک پتنت خارجی معتبر و سابقه تولید، تجاری‌سازی و فروش حداقل یک محصول دانش‌بنیان باشد.

پتنت‌ها و PCTهای فناورانی که مستخرج از پژوهش‌های ایشان در خارج کشور بوده و نشانی آن‌ها در پتنت، کشوری غیر از جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است نیز مورد قبول است. در این حالت هر PCT معادل یک پتنت در نظر گرفته می‌شود.

مهلت ثبت درخواست در این فراخوان از اول مهر تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲ اعلام شده است. سقف حمایت در این فراخوان ۳ میلیارد تومان برای دو سال و به‌ازای هر طرح مصوب است. 

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا