دانشگاه‌ ها نخبگان استان خود را به همکاری دعوت کنند

قائم مقام وزیر علوم در اجلاس روسای دانشگاه ها گفت: نخبگان استان خودرا شناسایی و از آنان برای همکاری دعوت کنید.

به گزارش سیناپرس، محمد سلیمانی گفت: افراد متخصص و صاحبنظر را که نیازهای علمی و پژوهشی دانشگاه را برطرف می کنند دعوت به کار کنید و در این مسیر هزینه هم بکنید .

وی تاکید کرد : هم برای تکریم اساتید باتجربه برنامه داشته باشید و هم برای تشویق اعضای هیات علمی جوان، همچنین دانشجویان سرآمد آموزشی، پژوهشی، فناوری، ورزشی و هنری هر سال را مورد تشویق قرار دهید و تا بیست درصد دانشجویان را می توانید به عنوان سرآمد معرفی و تجلیل کنید.

قائم مقام وزیر علوم ، خطاب به این روسا توصیه هایی مطرح کرد و گفت: برنامه ریزی کنید تا هر استاد یک آزمایش تحقیقاتی داشته باشد، درآمد پژوهشی باید افزایش یابد و در بحث پژوهش تنگ‌نظری و اعمال سلیقه نباشد. حضور در صنعت را جدی بگیرید و ساماندهی کنید جلسات مرتب و متناوب با صنایع داشته باشید.

محمد سلیمانی ادامه داد: میزان تحقق برنامه راهبردی مصوب خود را در بازه های مختلف بررسی کنید‌.

وی در روز دوم و آخر این اجلاس در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تاکید کرد: جذب استعدادهای منطقه حتما در دستور کار قرار گیرد، حق تدریس دانشجویان دکتری درون دانشگاه ممکن است و می تواند به این دانشجویان کمک کند. از ظرفیت جذب دانشجویان پسا دکتری هم برای پیشبرد اهداف پژوهشی استفاده کنید.

سلیمانی با تاکید بر  توجه به انضباط آموزشی گفت: برنامه تغذیه دانشجویی را به دانشکده تغدیه بدهید تا روی آن کار تحقیقاتی کند.

وی به اهمیت برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی را در دانشگاه مادر و واحدهای اقماری در دستور کار قرار دهید.

سلیمانی تاکید کرد: ارتباط با دانشجویان و تشکل های دانشجویی و استادان را باید تقویت کنید. جلساتی با استادان داشته باشید و صحبت های آنها را بشنوید.

وی با تاکید بر توجه ویژه به دختران دانشجو اظهار داشت: یه دختران دانشجو بیشتر توجه کنید، در برخی دانشگاه ها تعداد دختران دانشجو بسیار ببشتر است اما اکثر برنامه ها برای پسران اجرا می شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا