پیشنهاد همکاری دانشگاه تهران به برگزیده جایزه مصطفی(ص)

رئیس دانشگاه تهران به پروفسور «محمد اقبال چودری»، برگزیده جایزه مصطفی(ص) پیشنهاد همکاری داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص) به نقل از پایگاه اینترنتی کامستک، محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران به پروفسور «محمد اقبال چودهری»، شیمی‌دان مطرح جهان اسلام؛ پیشنهاد همکاری داده است. رئیس دانشگاه تهران به این شیمی‌دان مطرح جهان اسلام، پیشنهاد همکاری در مقام «استاد تمام» در «مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک» در این مرکز آموزشی را ارائه داده است.

مقیمی معتقد است استفاده از تخصص، تجربه و بهره‌گیری از اساتید برجسته جزو سرمایه‌های ارزشمند و جزو برنامه‌های علمی و ضروری دانشگاه‌ها به حساب می‌آید.

 بررسی کارنامه علمی پروفسور محمد اقبال چودری بیانگر فعالیت گسترده این چهره علمی است. وی 1175 مقاله تحقیقاتی در زمینه‌های شیمی‌ آلی و زیست‌آلی در مجلات مطرح بین‌المللی منتشر کرده است. فعالیت‌های این شیمی‌دان به نگارش مقاله در ژورنال‌های مطرح محدود نمی‌شود؛ وی 76 کتاب به رشته تحریر درآورده است. همچنین 40 اختراع توسط پروفسور چودری ثبت شده است.

مقالات و تحقیقات چودری بیش از 27 هزار و 407 بار توسط محققان سراسر جهان مورد استناد قرار گرفته است. همچنین 94 دانش‌پژوه با ملیت‌های مختلف توانسته‌اند تحت نظارت مستقیم وی در مقطع دکتری دانش‌آموخته شوند. «آکادمی جهانی علوم»، «آکادمی علوم جهان اسلام»، «آکادمی علوم پاکستان» و «انجمن سلطنتی شیمی»، وی را به عنوان عضو منتخب برگزیده‌اند.

جوایز علمی متعددی مانند «جایزه مصطفی(ص)» و «جشنواره خوارزمی» تا کنون به وی اعطا شده است. این شیمی‌دان توانسته است جوایزی مانند «کامستک»، «جایزه دانشمند جوان» و «جایزه پروفسور عبدالسلام» را هم از آن خود کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا