پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آئین نکوداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را در ارتباط با مناسبت آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی منتشر کرد.

به گزارش سیناپرس اردبیلی، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را در ارتباط با مناسبت آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی منتشر کرد.

متن این پیام شرح زیر است:

«شیخ صفی الدین اردبیلی از چهره های درخشان عرفان و معنویت در قرن هفتم و هشتم هجری قمری و از عالمان وارسته ای است که با رویکردی اجتماعی به عرفان، تأثیر فراوانی بر فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی گذاشته و نقش مهمی در تاریخ این مرز و بوم ایفا نموده است، چنان که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ایشان را عالم، عارف، مفسر و محدث، همچون مرحوم علامه مجلسی ذکر کرده و او را در ردیف سید ابن طاووس و ابن فهد حلی از علمای فقیه و در عین حال عارف بر می شمارند.

آموزه های معنوی شیخ صفی الدین اردبیلی که همچون بسیاری از علما و عرفای بزرگ این سرزمین ریشه در شریعت نبوی و تعالیم اسلامی دارد میراث معنوی گرانقدری محسوب می‌شود که در بحران معنویت امروز جهان می تواند راهگشای کسب معرفت و راهنمای رسیدن به حقیقت باشد.

پاسداشت نام و یاد بزرگان و مفاخر و مشاهیر این سرزمین همچون شیخ صفی الدین اردبیلی، وظیفه ای سنگین و تکلیفی سترگ بر دوش متولیان فرهنگی کشور است تا در بحران هویت دنیای مدرن الگوهای راستین و مفاخر هویت ساز ملی را به نسل امروز جامعه معرفی نمایند و در جنگ روایتها و در مقابل تحریفات تاریخی از مرزهای فرهنگی و هویت تاریخی خویش دفاع نمایند.

نام‌گذاری چهارم مرداد به نام روز شیخ صفی الدین اردبیلی به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل و با تصویب شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی، گام مؤثری برای زمینه سازی اقدامات مختلف فرهنگی و علمی در راستای کشف و معرفی چهره حقیقی این عالم و عارف بزرگ دارالارشاد اردبیل در سطح ملی و جهانی است که برگزاری آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی در آرامگاه آن عارف شهیر از جمله این برنامه های مهم و مؤثر است.

اینجانب با نهایت احترام به روح آن حکیم الهی و با ابراز ارادت خدمت مردم شریف و مؤمن و انقلابی استان اردبیل که در طول تاریخ به عنوان عاشقان اهل بیت علیهم السلام و حافظان مرزهای سرزمین عزیزمان ایران بوده اند؛ رجای واثق دارم که در استمرار این همایش ارزشمند فرهنگی، تولیدات مختلف هنری و برنامه های متعددی برای معرفی ابعاد ناشناخته زندگی و تعالیم عرفانی شیخ صفی الدین اردبیلی و خدمات آن خاندان مکرم به ایران و جهان تشیع انجام شود. ان شاء الله

محمد مهدی اسماعیلی»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا