غربالگری رایگان سرطان‌های شایع بانوان اسلامشهر

در راستای طرح‌های جهادی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، گروهی از متخصصان زبده این پژوهشکده با همراهی قرارگاه‌های جهادی، طرح غربالگری رایگان سرطان‌های بانوان را در شهرک واوان شهرستان اسلامشهر استان تهران اجرا کردند.

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، دکتر محسن رضایی رئیس دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و دکتر آقامحمدی رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور، صبح امروز از  اردوی جهادی خدماتی، درمانی در شهرک واوان شهرستان اسلامشهر بازدید کردند.

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با حضور متخصص جراح پستان، رادیولوژیست، متخصص زنان و کارشناسان مامایی علاوه بر معاینه بیماران و انجام سونوگرافی و ماموگرافی پستان، بانوان منطقه را از نظر سرطان‌های شایع زنان بررسی کردند.

با تمهیدات پیش‌بینی‌شده، بیماران شناسایی‌شده در این طرح که نیاز به عمل‌ جراحی و دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران اعزام و به صورت رایگان درمان می‌شوند.

در این اردوی جهادی خدماتی که در راستای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور برگزار شده، علاوه بر غربالگری سرطان، خدمات پزشکی دیگری توسط متخصصان و کادر پزشکی توسط گروههای جهادی به افراد نیازمند ارائه شد.

دکتر صرامی فروشانی، رییس پژوهشکده سرطان معتمد در جریان بازدید وزیر کشور، دکتر رضایی، دکتر آقامحمدی و دیگر مسوولان گزارشی از اقدامات  جهادی و ترویجی پژوهشکده در غربالگری رایگان سرطانهای شایع بانوان که از سال گذشته در شهرستان ‌های محروم  استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کردستان انجام شده ارایه داد.

وی خاطرنشان کرد: پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با حضور متخصص جراح پستان، رادیولوژیست، متخصص زنان و کارشناسان مامایی علاوه بر معاینه بیماران و انجام سونوگرافی و ماموگرافی پستان، بانوان منطقه را از نظر سرطان‌های شایع زنان بررسی می‌کنند و با تمهیدات پیش‌بینی‌شده، بیماران شناسایی‌شده در این طرح که نیاز به عمل‌ جراحی و دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران اعزام و به صورت رایگان درمان می‌شوند.

دکتر رضایی با تقدیر از فعالیت‌های جهادی پژوهشکده سرطان معتمد بر توسعه مشارکت‌های مردمی جهت اصلاح امور زیربنایی و محرومیت زدایی تاکید کرد.

دکتر آقامحمدی هم با اشاره به اهمیت حرکتهای جهادی در حوزه های مختلف از مشارکت فعال و فعالیتهای گسترده پژوهشکده در این زمینه تقدیر کرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، معاون سیاسی استاندار تهران، مهدی شریفیان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اسلامشهر و جمعی دیگر از مسؤولان شهرستان اسلامشهر نیز روز جمعه با حضور در شهرک واوان از این اردوی جهادی بازدید کردند.

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، اردیبهشت‌ماه امسال با همکاری قرارگاه های جهادی طرح مشابهی را در شهرستان محروم بیجار استان کردستان اجرا کرده بود. همچنین زمستان گذشته با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعزام تیمی از زبده‌ترین و مجرب‌ترین متخصصان کشور مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات تشخیصی موجود به شهرستان‌های کم‌برخوردار جاسک و کنارک، بانوان این مناطق را از لحاظ ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های پستان و همچنین ویروس پاپیلومای انسانی به صورت رایگان بررسی کرد. بیمارانی که طی این غربالگری‌ها شناسایی شدند به طور رایگان به کلینیک تخصصی پژوهشکده در تهران منتقل و خدمات درمانی لازم را دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا