رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:
کارآفرینی و تسهیلگری وظیفه اصلی پارک علم و فناوری است

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ضمن درخواست همکاری بانکهای عامل با پارک علم و فناوری برای پرداخت تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان گفت: کارآفرینی و تسهیلگری در امور شرکت‌های فناور و دانش بنیان و حمایت از آنها وظیفه اصلی پارک علم و فناوری می باشد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، یوسف عباسپور، ئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه برای پرداخت تسهیلات بانک‌های عامل در نظر گرفته میشود و فناوران برای دریافت تسهیلات به آنها معرفی و مراجعه می کنند، اظهار کرد: متأسفانه برخی از بانک‌های عامل همکاری لازم را انجام نمی دهند و با مدیران کل ادارات و مسئولان دولتی تعامل و همراهی مناسب ندارند.

وی با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری بعنوان نهاد اجتماعی مؤثر در امر توسعه فناوری محسوب می‌شوند و توسعه اقتصاد دانش بنیان را هدف گذاری کرده اند، افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دانش بنیان را سبب شده اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان با اذعان بر اینکه در جامعه ما دید مناسب به مراکز پارک علم و فناوری وجود ندارد و عموم مردم و مدیران به اهداف و کارکردهای آن آشنایی ندارند و احساس می کنند پارک‌ها باید اشتغالزایی کنند، ادامه داد: اشتغالزایی تنها گوشه ای از فعالیت های پارک می باشد و وظیفه اصلی پارک‌های علم و فناوری کارآفرینی و تسهیلگری در امور شرکتهای فناور و دانش بنیان و حمایت از آنها می باشد.

عباسپور به ایجاد محیط مناسب در پارک‌های علم و فناوری برای حضور ایده پردازان و فناوران اشاره کرد و با تأکید بر اینکه در قالب شرکت های فناور کوچک، متوسط و یا در قالب واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ می‌توانند در پارک‌ها مستقر شوند و با همدیگر همکاری و رشد پیدا کنند، گفت: همچنین پارک می تواند به عنوان شتاب دهنده و پرورش دهنده واحدهای کوچک و استارتاپ ها عمل کند و آنها را به عنوان واحدهای فناور تحویل جامعه بدهد.

این مقام مسئول استان اضافه کرد: مأموریت اصلی پارکهای علم و فناوری توسعه ملی و جهانی‌سازی، توسعه صنایع، ایجاد و هدایت شبکه کسب و کار، تسهیل و تسریع تجاری سازی، افزایش رشد و رقابت اقتصادی، بهبود رفاه اجتماعی، کارآفرینی و اشتغالزایی می باشد.

عباسپور همچنین از جذب ۱۸ میلیارد تومان برای ۲۹ فقره طرح خبر داد و افزود: از ردیف جعاله صندوق نوآوری و شکوفایی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۲۲ طرح فناورانه اعتبار جذب شد.

وی اعلام کرد: از محل ردیف اعتباری معاونت علمی ریاست جمهوری توانستیم ۱۵۵ میلیون تومان برای دو فقره طرح اعتبار جذب کنیم و همچنین از ردیف پارک علم و فناوری برای ۱۱ فقره طرح مبلغ ۴ میلیارد تومان حمایت کردیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان با اشاره به اینکه از محل اعتباری مشترک پارک علم و فناوری با صندوق پژوهش و فناوری استان ۸۱۰ میلیون تومان از فناوران استان حمایت مالی انجام داده ایم، گفت: از محل ردیف اعتباری داخل صندوق پژوهش و فناوری توانسته ایم مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای حمایت از فناوران استان حمایت مالی داشته باشیم.

عباسپور تصریح کرد: تا شهریور ۱۴۰۱ عملکرد کلی صندوق پژوهش و فناوری در مجموع قریب ۲۰ میلیارد تومان بود که در پایان سال این مبلغ به چهار برابر افزایش پیدا کرد و مقدار تسهیلات و تضامین ارایه شده نیز افزایش ۴ برابری داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا