دفتر جهاد دانشگاهی در پارک علم و فناوری استان مرکزی راه‌اندازی شد

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در پارک علم و فناوری استان گفت: این اقدام به منظور تعاملات بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های دو طرف انجام شد.

محسن مرادی در حاشیه افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی در پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای در هفته‌های گذشته به امضای دو طرف رسید و این دفتر در پی انعقاد تفاهم‌نامه مذکور در پارک علم و فناوری افتتاح شد. امیدواریم راه اندازی این دفتر منجر به تعاملات و هم‌افزایی‌های بیشتر بین پارک و جهاد دانشگاهی شود و بتوانیم کارهای خوبی در حوزه علم و دانش استان انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند خدمات مختلفی به پارک و شرکت‌های دانش بنیان ارائه دهد، گفت: در جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حوزه‌های مختلفی از جمله آموزش‌های تخصصی، امور فرهنگی و امور رسانه ای ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم و تمام ظرفیت‌های ما در اختیار پارک علم و فناوری و شرکت‌های مستقر در پارک قرار می گیرد.

مرادی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های دانش بنیان و تجاری سازی گفت: این دفتر، دریچه ای برای همکاری‌های بیشتر ما با پارک است. در گام بعدی همکاری نیز، افتتاح مرکز رشد مشترک نیم‌ور محلات را داریم تا در آن منطقه نیز بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

محمدعلی داستان، رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی نیز اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم بستر همکاری را کامل کنیم و خدماتی که نیاز داریم را بتوانیم از مجموعه جهاد دانشگاهی دریافت کنیم. ما نیز نهایت همکاری را انجام خواهیم داد تا این تفاهم نامه نتایج خوبی در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تعریف دانش بنیان تغییر خواهد کرد و تعریفی بهتر و به‌روزتر خواهد داشت گفت: شرکت‌های دانش بنیان استان مرکزی به مواردی همچون فضاهایی مانند سوله برای فعالیت نیاز دارند که امیدواریم بتوانیم با همکاری جهاد دانشگاهی و سایر دستگاه‌ها این مشکلات را رفع کنیم.

زهره نعمتی، مدیر سازمان تجاری سازی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز اظهار کرد: امیدواریم افتتاح این دفتر، دستاوردهای خوبی برای حوزه فناوری استان داشته باشد و بستر فعالی را در مجموعه داشته باشیم تا مخاطبین هر دو دستگاه بتوانند استفاده خوبی از آن داشته باشند.

نعمتی تصریح کرد: اولین اقدام ما در دفتر، برگزاری دوره‌ای تحت عنوان «دوره تربیت متخصص هوش تجاری» است که شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه هوشمندسازی مالی فعالیت دارند ‌می‌توانند در این دوره شرکت کنند و در آینده نیز دوره‌ها و برنامه‌های دیگری برای شرکت‌های مستقر در پارک برگزار خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا