افزایش مراودات علمی و فرهنگی پارک ملی علوم و فناوری های نرم با کشورهای همسایه

رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی از شناسایی بازارهای خارجی و برقراری مراوده علمی و فرهنگی با چهار کشور دنیا خبر داد و گفت: از دیگر برنامه های ما برای چهار سال دوم فعالیت این پارک، ایجاد پردیس مناسب برای همه استان ها به منظور حمایت از هنرمندان و فعالان این عرصه است.

به گزارش سیناپرس، دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی با اشاره به برنامه های این پارک در سال نامگذاری” رشد تولید و مهار تورم” گفت: پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی، چهار سال دوم حیات خود را آغاز کرده است. این پارک با استفاده و تکیه بر تجربیات بسیار مفید 4 سال اول حیاتش تصمیم گرفته است که وارد مرحله جدی در حیطه ارتباطات بین المللی و ایجاد بازارهای فروش محصولات صنایع فرهنگی شود تا شرکت ها میزان تولیدات خودشان را افزایش دهند.

همچنین در نظر داریم توجه بیشتری به حوزه فناوری های نرم (که بر پایه علوم انسانی استوار است) داشته باشیم.وی افزود: یکی از کارهای بسیار مهمی که امسال در دستور کار داریم و امیدوارم در سال 1402 عملیات اجرایی آن آغاز شود، تاسیس شهرک صنایع فرهنگی یا فناوری های صنایع فرهنگی در پایتخت است.

 این شهرک قرار است در مساحت 3 الی 4 هزار متر تاسیس شود. طبیعتا با استقرار شرکت های حوزه صنایع فرهنگی در این پارک و از محل تولید و فروش و صادرات محصولات این شرکت ها، پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی تبدیل به یکی از جاذبه فرهنگی و هنری برای گردشگران خصوصا گردشگران خارجی می شود. اکنون در مرحله مکان یابی این شرکت هستیم. امیدواریم که بتوانیم در یک فضای مناسب، این کار را انجام دهیم.

وی اظهارداشت: همچنین در حوزه ارتباطات بین الملل، شناسایی بازارهای خارجی برای محصولات فرهنگی این مجموعه و همچنین برقراری ارتباطات با پارک های علم و فناوری حوزه فرهنگ با کشورهای همسایه و آسیایی را امسال در دستور کار خودمان قرار داده ایم؛ مقدمات این کار نیز از سال گذشته آغاز شده است و با تعامل ها و رفت و آمدهایی که هیات های پارک و مراکز خارجی داشتند، قرار است امسال حداقل با 4 کشور امارات، ترکیه، عمان و هند مراودات علمی و فرهنگی داشته باشیم و از تجربیات یکدیگر بهره ببریم.

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه های ما برای امسال همکاری با دستگاه های دیگر از جمله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حوزه صنایع دستی است. امسال در روز صنایع دستی برنامه های مفصلی در پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی خواهیم داشت.

 ایمانی خوشخو یاد آورشد: همچنین در نظر داریم با همکاری و مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت و پشتیبانی از توسعه فناوری های نرم، کانون های فرهنگی و هنری مساجد اقداماتی انجام دهیم. اکنون مقدمات این کار انجام شده است.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی گفت: از دیگر برنامه های ما برای چهار سال دوم فعالیت این پارک، ایجاد پردیس مناسب برای همه استان ها به منظور حمایت از هنرمندان و فعالان این عرصه است. امسال بنا داریم ده پردیس در ده استان کشور ایجاد کنیم. همچنین امسال بنا داریم تعداد شرکت های این مجموعه را از 140 به 220 شرکت ارتقا دهیم.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا