خودباوری؛ رمز موفقیت دانشگاهیان در نگاه امام خمینی(ره)

دکتر حسن مسلمی نائینی گفت: امام خمینی(ره) دائما می‌فرمودند که خودباوری را فراموش نکنید. مخصوصا در حوزه‌های علمی، یکی از لوازم موفقیت دانشگاهیان این است که به خودشان متکی شوند و معتقد باشند که می‌توانند اهداف را محقق کرده و قله‌های علمی را فتح کنند.

دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی درباره وظایف دانشگاهیان در قبال تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره) گفت: نکته بسیار مهمی که حضرت امام خمینی(ره) به ما یاد دادند خودباوری بود بنابراین دانشگاهیان باید این باور را داشته باشند که «ما می‌‌توانیم» و اگر همین مساله را که همواره مورد تأکید حضرت امام(ره) بود در نظر داشته باشیم یقیناً موفقیت‌های بسیار زیادی در عرصه‌های مختلف کسب خواهیم کرد.

وی با اشاره به جایگاه خودباوری در اندیشه امام خمینی(ره) و نقش آن در پیشرفت‌های علمی دانشگاهیان ادامه داد: یکی از موارد مهمی که حضرت امام خمینی(ره) دائما می‌فرمودند این بود که خودباوری را فراموش نکنید. مخصوصا در حوزه‌های علمی، یکی از لوازم موفقیت دانشگاهیان این است که به خودشان متکی شوند و معتقد باشند که می‌توانند اهداف را محقق کرده و قله‌های علمی را فتح کنند.

دکتر مسلمی نائینی در گفت و گو با ایکنا درباره وظایف جهاددانشگاهی در قبال تحقق آرمان‌های حضرت امام(ره) بیان کرد: اساسا از ابتدای تشکیل جهاددانشگاهی، خودباوری شعار محوری آن بوده است و واقعا بسیاری از پیشرفت‌هایی که در این نهاد حاصل شده با توانایی عزیزان جهادگر بوده است و باید در همین راستا پیش برویم تا بتوانیم پیشرفت‌های بیشتری برای کشور حاصل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا