ابلاغ بسته حمایتی خدمات درمان ناباروری تأمین اجتماعی

معاون خرید راهبردی و رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان فارس از گسترش پوشش های حمایتی در راستای جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، بهرام کریم آقایی، معاون خرید راهبردی و رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان فارس در نشست خبری با خبرنگاران، از گسترش پوشش های حمایتی در راستای جوانی جمعیت خبر داد و گفت: ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری منجر به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شد و در راستای اجرایی‌سازی این قانون بسته حمایتی خدمات ناباروری از سوی مدیریت ارشد سازمان در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد.

وی با ارائه پیشینه‌ای از اجرای این طرح حمایتی افزود: با تصویب این قانون سازمان‌های بیمه‌گر پایه پذیرفتند هزینه‌های درمان ناباروری که در مراکز درمانی انجام می ‌شود را برعهده گیرند. در آغاز کار اکثر مراکز درمان ناباروری طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی نبودند و ترتیبی اتخاذ شد تا هزینه‌های بیمه‌شدگان از طریق واحد خسارت متفرقه پرداخت شود.

کریم آقایی افزود: طی این مدت تلاش‌های زیادی برای گسترش مراکز طرف قرارداد صورت گرفت و امروزه تمامی مراکز درمان ناباروری در سطح استان با مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی قرارداد همکاری دارند.

معاون خرید راهبردی و رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان فارس در بخش دیگری از سخنانش با ارائه آمار و ارقامی افزود: در سال ۱۴۰۱ گام‌های موفقی در حوزه شناسایی و درمان زوج‌های نابارور برداشته شد. در همین راستا تعداد ۱۷۹۱ سند درمان ناباروری در مراکز غیرطرف قرارداد از طرف واحد خسارت‌های متفرقه مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان فارس مورد رسیدگی قرار گرفت و مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در سال گذشته پرداخت شد.

وی تصریح کرد: در حوزه مراکز طرف قرارداد تعداد ۲۴۵۰ سند پرداخت هزینه‌های درمانی از زوج‌های نابارور دریافت شد که بابت این اسناد مبلغی بیش از ۳۰ میلیارد ریال پرداخت شد.

کریم آقایی بیان کرد: در بخش دولتی ۹۰ درصد تعرفه دولتی پرداخت می‌شود و در بخش خصوصی و خیریه مبلغی معادل ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیردولتی از سوی مدیریت درمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای سیاست‌های جمعیتی نیاز جدی و ضروری کشور است، گفت: با توجه به این موضوع که خدمات درمان ناباروری در مراکز دولتی، خصوصی و خیریه در زمره پوشش‌های حمایتی سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند، صف انتظار چندانی برای ارایه خدمات به متقاضیان وجود ندارد.

معاون خرید راهبردی و رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان فارس در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ تمامی مراکز ارایه‌دهنده خدمات درمان ناباروری دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان در سطح استان پهناور فارس با سازمان تامین اجتماعی دارای قرارداد همکاری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا