مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس راه اندازی می شود

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس از راه‌اندازی مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس باهدف رونق اقتصاد مدارس در استان خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، حسین پورنورعلی صبح امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، گفت: بر اساس این تفاهم نامه طرح مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مدارس استان اجرا می شود.

او گفت: بر اساس این طرح قرار است سطح مهارت آموزی میان دانش آموزان ارتقا و از طرح های مرتبط آنها حمایت شود.

پورنورعلی ادامه داد: همچنین تلاش در جهت مردمی سازی اقتصاد در آموزش و پرورش و خودکفایی اقتصاد مدرسه و ایجاد فضای درآمدزایی مبتنی بر تولید برای دانش اموزان کم‌برخوردار از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

خلیل عسکری مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، نهادهایی در کشور شکل گرفتندکه توانسته اند ارتباط خوبی بین مردم و دستگاههای دولتی برقرار کنند.

او گفت: یکی از این نهادها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است که منشا خدمات بسیار زیادی در جامعه شده است.

عسکری گفت: امروز ضرورت دارد این نهادها براساس بیانیه گام دوم انقلاب که رهبری ترسیم کرده اند در بازسازی ماموریت دستگاههای دولتی و کمک به آنها فعالیت کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: این نهادهایی که رویکرد فرهنگی دارند باید به کمک آموزش و پرورش بیایند چرا که اموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به اهداف خود برسد.

عسکری گفت: با توجه به اینکه در آموزش و پرورش قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر شکل گرفته است ضروری است که این نهادهای حمایتی با هم افزایی با این قرارگاه فعالیت کنند تا از موازی کاری پیشگیری شود.

گزارش: فتانه حق پرست

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا