آزمایش ادرار برای پایش از دست دادن عضلات

از دست دادن مزمن عضلانی به سادگی فرد را از نظر فیزیکی ضعیف تر کرده و خطر زمین خوردن های جدی و حتی مرگ را افزایش می دهد. با این حال، یک آزمایش جدید ادرار می تواند به تشخیص زودتر از همیشه منجر شود.

به گزارش سیناپرس، در حالی که اگر اقدامات پیشگیرانه را انجام ندهید، از دست دادن عضله مرتبط با افزایش سن، کم و بیش اجتناب ناپذیر است، سنجش سرعت از دست دادن توده عضلانی می تواند دشوار باشد.

متأسفانه، بسیاری از مردم تا زمانی که زمین نخورند و آسیب جدی مانند شکستگی لگن نبینند، متوجه نمی شوند که مشکل چقدر جدی شده است. علاوه بر این، از دست دادن عضلات آنها ممکن است با یک بیماری زمینه ای مانند دیستروفی عضلانی همراه باشد که نیاز به توجه فوری دارد.

به طور معمول، از دست دادن عضلات از طریق فناوری های تصویربرداری مانند اسکن سی تی و ام آر آی کنترل می شود. از آنجایی که این سیستم‌ها در کلینیک ‌ها قرار دارند و باید توسط تکنسین‌های ماهر انجام شوند، اکثر افراد به طور منظم یا مکرر برای اسکن عضلانی مراجعه نمی ‌کنند، اینجاست که کیت تست جدید وارد عمل می شود.

این کیت آزمایش خانگی توسط دکتر رافائل آندراده (Rafaela Andrade) ساخته شده است. این کیت که شبیه تست بارداری خانگی است، از کاربران می ‌خواهد که روی نوار آزمایش شیمیایی یکبار مصرف ادرار کنند، سپس با گوشی هوشمند خود از این نوار عکس بگیرند.

با تجزیه و تحلیل تصویر توسط یک اپلیکیشن روی گوشی تلفن همراه، نرم افزار قادر به تشخیص غلظت مواد شیمیایی نشانگر زیستی مرتبط با سلامت عضلات در ادرار است. پس از وارد کردن این داده ها به یک مدل ریاضی، برنامه قادر است از دست دادن عضلات را پیش بینی کند. آزمایش ها ثابت کرده که این کیت آزمایش خانگی ۸۰ درصد در مورد مردان و ۹۶ درصد در مورد زنان دقیق است.

آندراده و همکارانش اکنون به دنبال داوطلبانی برای کمک به توسعه محصول هستند. امید است که این کیت تا پاییز آینده به صورت تجاری در دسترس قرار گیرد.

آندراده در این براه گفت: ایده این است که اگر بتوانیم در مراحل اولیه شاخص ‌های دقیق از دست دادن عضله را بررسی کنیم، می ‌توانیم اقدامات احتیاطی برای تغییر رفتارهایمان برای محافظت از سلامت عضلانی‌مان انجام دهیم. همانطور که ما به طور منظم از آزمایش کلسترول برای نظارت بر سلامت قلب یا آزمایش گلوکز برای نظارت بر دیابت استفاده می کنیم، باید در مورد محافظت از عضلات خود فعال باشیم.

مترجم: فاطمه امینی

منبع: newatlas

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا