تاکید بر توجه به سبک زندگی سالم برای ترمیم زخم

در نشست علمی با موضوع «فاکتورهای سبک زندگی بر ترمیم زخم» در سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، بر توجه به سبک زندگی سالم در بحث ترمیم زخم تاکید شد.

نشست علمی با موضوع «فاکتورهای سبک زندگی بر ترمیم زخم» در سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

دکتر منیژه سلیمانی فر، عضو هیات علمی و مدیر پژوهشی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی در این نشست علمی گفت: در فرآیند ترمیم زخم نباید زخم را تنها به عنوان یک آسیب موضعی در نظر گرفت، بلکه باید ارزیابی کلی ازسبک زندگی فرد مبتلا به زخم داشت.

وی تاکید کرد، مطالعات گوناگون نشان داده است که  فاکتورهای سبک زندگی مانند تغذیه، فعالیت جسمانی، خواب، استرس، سیگار و الکل نقش مهم در روند بهبودی زخم دارند.

دکتر سلیمانی فرد خاطر نشان کرد: برای ترمیم بافت آسیب‌دیده، سلول‌ها نیاز به تامین مداوم اکسیژن و سایر مواد مغذی دارند و سبک زندگی سالم، نقش مهمی در ایجاد بستر ایده ‌آل برای بهبود فعالیت سلولی در راستای ترمیم زخم دارد.

به گزارش سیناپرس به نقل از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، مدیر پژوهشی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی افزود: انتخاب سبک زندگی ناسالم مانند استرس، بی‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی، خواب نامناسب، سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و تغذیه ناسالم، روند ترمیم زخم را به تعویق انداخته و زخم را مستعد عفونی شدن می‌کند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا