افزایش تسهیلات اشتغال‌زایی کارآفرینان در دانشگاه علمی کاربردی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از افزایش قابل توجه سهم دانشجویان و دانش آموختگان کارآفرین علمی کاربردی از تسهیلات اشتغال‌زایی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، علی صدر با اعلام این خبر اظهار داشت: با مساعدت و همکاری ویژه سازمان‌ها و نهادهای متولی اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی کشور از محل اعتبارات در نظر گرفته شده در تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور و با پیگیری واحدهای استانی این دانشگاه، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به دانشجویان و دانش‌آموختگان کارآفرین علمی کاربردی در نظر گرفته شده است که از این مقدار قریب به ۴۰ میلیارد تومان تخصیص قطعی و الباقی در شرف تخصیص است.

وی با اشاره به بستر اشتغال‌زایی ایجاد شده حدود ۶۰۰ نفری از محل ۲۵۰ فقره تسهیلات دریافتی توسط دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح کشور افزود: براساس دستورالعمل‌ها و فرآیندهای اجرایی مربوطه، کارآفرینان این دانشگاه توانستند براساس طرح‌های کسب و کار تدوین و ارائه شده و در قالب طرح‌های خوداشتغالی و گروهی (کارفرمایی)، تسهیلات مربوطه را دریافت کنند.

صدر افزود: استان‌های مازندران، لرستان، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت در اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی را به کارآفرینان دانشگاه جامع علمی کاربردی داشته‌اند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی ابراز امیدواری کرد با تلاش و پیگیری واحدهای استانی و مراکز آموزش علمی کاربردی و نیز همیاری شایسته دستگاه های اجرایی متولی امر، در سال جاری بتوانیم زمینه و بسترسازی برای اشتغال بیشتر و گسترده تر دانش آموختگان مهارتی این دانشگاه را بیش از پیش فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا