دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی در دانشگاه سمنان

دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی ۲۰ اردیبهشت‌ با حضور اساتید و پژوهشگران این رشته به صورت حضوری و مجازی در دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.

دکتر محمدحسین احسانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر ۱۷ اردیبهشت ماه اظهار کرد: دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی به میزبانی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان به عنوان دبیرخانه دائمی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی کشور با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود .

وی افزود: توجه به میراث کهن اسلامی ایرانی و ارتباط آن با رشته زبان و ادبیات عربی، تقویت ارتباط دانشجویان و دانش آموختگان این رشته با جامعه و صنعت و معرفی زمینه‌های شغلی جدید برای دانش آموختگان از جمله اهداف برگزاری این همایش ملی است .

دکتر احسانی به محورهای این همایش اشاره کرد و گفت: کاربرد زبان عربی در گردشگری سلامت، نقد آثار ترجمه شده پزشکی از زبان عربی، چالش‌های معادل‌یابی اصطلاحات پزشکی عربی، ابتکارات مؤلفان و مترجمان پزشکی تمدن اسلامی، معرفی نسخه‌های خطی و چاپی عربی پزشکی و طب اسلامی، واژه‌نامه‌نگاری و فرهنگ لغت نویسی پزشکی در حوزه زبان عربی و کاربردهای معاصر زبان عربی در حوزه پزشکی و چشم‌اندازهای آینده از جمله محورهای این همایش است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: این همایش ملی ثبت شده در ISC از طریق سایت همایش به آدرس arabic.semnan.ac.ir از پاییز سال گذشته پذیرای مقالات پژوهشگران مختلف از سراسر کشور بوده است.

وی اضافه کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده مقالات برگزیده در مجله علمی و بین المللی دراسات فی اللغة العربیة وآدابها و مجله الجمعیة العلمیّة الإیرانیّة للغة العربیة وآدابها به چاپ خواهد رسید.

دکتر احسانی یادآوری کرد: نخستین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی نیز زمستان ۱۳۹۳ به میزبانی دانشگاه سمنان و با حضور اساتید و پژوهشگران بسیاری از سراسر کشور برگزار شد که در آن گروه زبان و ادبیات عربی این دانشگاه به عنوان دبیرخانه دائمی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی انتخاب شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا