در نهمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی عنوان شد؛

وب نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد

نهمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی صبح امروز با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی، رئیس جهاد دانشگاهی و دکتر مهدی باصولی، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و جمعی از اساتید و مسوولان وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات،وزارت علوم و. .. در دانشگاه علم و فرهنگ‌ برگزار شد.
به گزارش سیناپرس، دکتر مسلمی نائینی، رئیس جهاد دانشگاهی در نهمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی که امروز صبح در سالن همایش های دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، گفت: وب و فضای وب بزرگترین دستاورد قرن ۲۰ و ۲۱ است. امروزه وب نقش مهمی در وجوه مختلف زندگی انسان ها دارد.با توجه به این ظرفیت ها و توانمندی ها می توان به پیشرفت و سازندگی دست یافت اما عدم توجه به این موضوع می تواند مشکلات جدی بر حال و آینده کشور برجای بگذارد.
وی افزود: توجه ویژه دانشگاه علم و فرهنگ و تلاش نه ساله این مجموعه به موضوع وب مایه مباهات جهاددانشگاهی است. امروزه موضوعات اقتصادی یکی از بزرگترین چالش های مهم جامعه است. بر اساس تجربیات سایر کشورها فناوری اطلاعات به عنوان یکی از پیشران های اقتصادی نقش عمده ای در توسعه اقتصادی ایفا می کند، بنابراین پرداختن به موضوع وب و نقش آن در توسعه اقتصادی و اجتماعی امری ضروری است. از سوی دیگر توجه به ابعاد فرهنگی، حقوقی و زیرساخت های آن در کشور نیز ضرورت دارد.
وی اظهارداشت: وب پژوهی یک رشته بین رشته ای است و محققان مختلف حوزه های علوم‌انسانی، فنی، مهندسی، کشاورزی و علوم پایه، علوم پزشکی را به خود مشغول کرده است. در این کنفرانس فضایی ایجاد شده تا هم افزایی رشته های مختلف فراهم شود. امید است از این فرصت در جهت استفاده از ظرفیت ها در راستای توسعه همه جانبه و پایدار کشور گام برداریم.
وی خاطرنشان کرد: کنفرانس وب پژوهی از معدود کنفرانس هایی است که هر ساله برگزار می شود و در IEEE نمایه شده است.
به گفته وی، وب یک موضوع بین رشته ای است که جنبه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر را در بر می گیرد و از نقاط قوت این کنفرانس است که به این موضوع پرداخته است .
نائینی گفت: امروز علاوه بر کسب و کارهایی که به سمت فضای وب آمده است. خدمات و آموزش نیز در این بخش افزایش یافته است. به خصوص بحران کرونا باعث گسترش آموزش الکترونیکی شده است.
وی افزود: جهاددانشگاهی نهادی برای ترویج پژوهش های کاربردی است. طی ۴۴ سال گذشته نیز اصلی ترین کار این نهاد مربوط به این موضوع بوده و سعی در گسترش فناوری ها داشته است.
رئیس جهاددانشگاهی در پایان افزود: وب اهمیت راهبردی دارد و ورود جهاد به این موضوع می تواند منشا خیر و برکت باشد.

گزارش:فرزانه صدقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا