مسائل اولویت‌دار حوزه بانوان استخراج می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از استخراج مسائل اولویت‌دار فرهنگی و اجتماعی حوزه بانوان استان برای تدوین نقشه مهندسی فرهنگی خبر داد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، افسانه جهانی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، روز گذشته در نشست کمیته اجتماعی، زنان و خانواده استان گفت: برش‌های استانی نقشه مهندسی فرهنگی باید مبتنی بر زیست‌بوم فرهنگی و اجتماعی و متناسب با نیازهای استان تدوین شود.

وی افزود: کمیته‌های تخصصی موظفند بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند چشم‌انداز و سند آمایش استان اردبیل، مسائل اولویت‌دار استان را جهت بررسی در شورای فرهنگ عمومی تعیین کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به‌ مسائلی چون تغییر نگرش به ازدواج و فرزندآوری، تحقیر خانه‌داری و برخی گرایش‌های غیرضابطه‌مند به اشتغال بیرونی، ناآگاهی از حقوق و تکالیف خانوادگی، تغییر سبک زندگی و…، برنامه‌ریزی دقیق برای حل این مشکلات و تحکیم بنیان خانواده را از جمله مسائل اولویت‌دار فرهنگی بیان کرد.

جهانی ادامه داد: هدف از تهیه نقشه مهندسی فرهنگی کشور به‌عنوان سندی بالادستی، تحقق و تأمین نحوه تعامل موثر و پویای نظام‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با نظام فرهنگی و تدوین سند جامع فرهنگی است تا این سند، مبنای حرکت تمام دستگاه‌های فرهنگی باشد.

بر اساس این گزارش افزایش نشاط اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار با نگاه خانواده‌محوری و تبیین آیین‌نامه تدوین و اجرای برش‌های استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور و تعیین مسائل اولویت‌دار استان، از دیگر مسائلی بود که در این نشست مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا