پروژه ای ویژه توسط لاکهید مارتین:

آموزش فضانوردی به کودکان 6 تا 8 سال

کد خبر : 45992 چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 05:00:00

به تازگی شرکت لاکهید مارتین پروژه ای را راه اندازی کرده است که به موجب آن مفاهیم و ساختارهای ویژه ای به کودکان آموزش داده خواهد شد تا از حالا برای تبدیل شدن به نسل آینده فضانوردان آماده شوند.

شرکت لاکهید مارتین می داند که سفینه های آینده تنها به شرطی به حرکت در خواهد آمد که انسان های کافی برای سوار شدن به آنها علاقه مند باشند. به همین دلیل نیز مسئولان این شرکت به سراغ یک طرح غیر معمول رفته اند و از حالا به فکر تربیت نسل بعدی از فضانوردان هستند. پروژه این شرکت شامل آموزش معلم ها و پدر و مادرها با دانش و منابعی است که بتوانند به کمک آن به کودکان بین 6 تا 8 سال، اشتیاق و علاقه به ریاضیات و مهندسی را تزریق کنند.

برای نمونه می توان از میان این امکانات به کلاس هایی به صورت مجازی برای گردش در مرکز شبیه سازی و سفینه های فضایی این شرکت اشاره کرد

آنها قرار است تا به کودکان امکانات ویژه ای را ارائه کنند. برای نمونه می توان از میان این امکانات به کلاس هایی به صورت مجازی برای گردش در مرکز شبیه سازی و سفینه های فضایی این شرکت اشاره کرد. جالب این است که این امر به صورت یک چالش برگزار می شود و دانش آموزانی که بتوانند ویدیوی مبتنی بر این که چگونه می خواهند یک ماژول قابل زندگی سازی مریخ را طراحی کنند، جایزه ای تا سقف 10 هزار دلار را دریافت خواهند کرد.

شایان ذکر است که آموزش دادن کودکان در عرصه فناوری امری بسیار مرسوم است و برای نمونه شرکت اپل برای آموزش برنامه نویسی به کودکان اقدام به طراحی نرم افزار همراه کرده است. با این وجود این امر در صنایع هوا و فضا اندکی جدید به نظر می رسد زیرا مسیر فضانورد شدن معمولا کمی متفاوت و غیرمستقیم تر از سایر مشاغل بوده است و برای درک این موضوع کافی است بدانید که تعداد زیادی از فضانوردان، پیش از برگزیدن این شغل، خلبان های نظامی بوده اند. لاکهید مارتین امیدوار است تا در دهه آینده میلادی نتایج این پروژه را مشاهده کند.

منبع: engadget

ترجمه: احمد محمد حسینی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]