کد خبر : 4587 دوشنبه 10 فروردین 1394 - 14:10:51
ساخت-دستگاه-کنترلر-فوق-سریع-مجهز-به-پردازنده-DSC

با تلاش محققان دانشگاه دامغان صورت گرفت؛

ساخت دستگاه کنترلر فوق سریع مجهز به پردازنده DSC

سیناپرس: محققان دانشگاه دامغان موفق شدند برای کنترل فرایندهایی با سرعت تغییر کمتر از 10 میلی ثانیه دستگاه کنترلر فوق سریع مجهز به پردازنده DSC بسازند.

هم اکنون در دنیا شرکت‌های مختلفی مشغول ساخت PLC هستند اما PLCهای تجاری فعال برای کنترل فرایندهایی که سرعت تغییر آنها در زمان هایی کمتر از 10 میلی ثانیه صورت بگیرد، مناسب نیست اما اخیرا محققان دانشگاه دامغان موفق به طراحی و ساخت دستگاه کنترلر فوق سریع مجهز به پردازنده DSC شدند.

دکتر بهزاد بقراطی، مجری این طرح درباره این دستگاه گفت: ما این دستگاه را با یک PLC فوق سریع و سرعت پردازش فرایندهایی که سرعت تغییرات آنها در محدوده 1 میکرو ثانیه است، ساخته ایم.

این عضو هیات علمی دانشگاه دامغان درباره مشخصات و کارایی این PLC افزود: این PLC می تواند به طور همزمان از 16 سنسور و 32 کلید نمونه برداری و همزمان با 32 رله و سویچ قدرت را کنترل کند.

وی اظهار کرد: هم اکنون از این سیستم در آزمایشگاه فشار قوی جهاد دانشگاهی علم و صنعت استفاده می‌شود اما می‌توان این PLC را در اتاق‌های کنترل کارخانه‌ها و تاسیسات خاص، سیستم کنترل قطارهای بین شهری و بخش های کنترل جنگنده نظامی هم استفاده کرد.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]