بستری شدن ۴۲ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه هشتم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

به گزارش سینا پرس فارس، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۳۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۶۱۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۱۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۴۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۲۲۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۹ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۱۸۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

بنابراین اطلاعیه، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۹۱۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۴۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۰۴ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا