رده نخست فارس در اسکان میهمانان نوروزی در کشور

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس گفت: بنا بر اعلام وزارت آموزش‌ و پرورش تاکنون استان‌های فارس، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مهمان نوروزی را در مدارس اسکان داده‌اند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری، مدیر کل اداره کل آموزش و پرورش فارس امروز، ۶ فروردین در حاشیه بازدید از ستادهای اسکان شهر شیراز گفت: اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش فارس امسال به عنوان رئیس کمیته اسکان مهمانان نوروزی ستاد تسهیلات سفر به استان منصوب شد.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس بیان کرد: بنا بر اعلام وزارت آموزش‌و‌پرورش تاکنون استان‌های فارس، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مهمان نوروزی را در مدارس اسکان داده‌اند.

وی با بیان اینکه در هفته اول تعطیلات نوروزی با کاهش محسوس هوا مواجه بودیم، افزود: در هفته گذشته در تمامی شب‌ها تقریبا تمامی مدارس شهر شیراز تکمیل شدند به نحوی که مجبور شدیم علی‌رغم‌ میل باطنی بسیاری از مهمانان را در چادرهایی در سال‌های ورزشی، نمازخانه و راهروها مدارس اسکان دهیم تا در محیطی امن و گرم اسکان داده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: تقریباً تمام کلاس‌های درس پیش‌بینی شده در شیراز تکمیل شدند و به همین جهت بلافاصله مدارس جدیدتری مجهز و وارد چرخه اسکان شدند.

عسکری اظهار کرد: آموزش و پرورش استان فارس با افزایش مدارس محل اسکان تا این لحظه یک هزار و پانصد مدرسه را وارد چرخه پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی کرده است.

وی گفت: شانزده هزار کلاس درس همچنین ۴۶مهمانسرا و خانه معلم با ظرفیت ۲هزار نفر، ۱۲ خوابگاه دانشجویی و دانش‌آموزی با ظرفیت ۲هزار و دویست تخت، ۲۰ سالن ورزشی با ظرفیت ۷هزار نفر برای اسکان مسافران تجهیزو اماده شده است.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس گفت: امکانات خوبی که در مدارس پیش‌بینی شده به همراه قیمت پایین باعث شده است که با استقبال بسیار زیادی از اسکان در مدارس مواجه شویم.

وی همچنین به امکانات پیش‌بینی شده برای اسکان مهمانان در کلاس‌های درس نیز اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۹هزار تخته فرش، ۵ هزار یخچال، ۹۰۰دستگاه اجاق گاز در مدارس و کلاس‌های محل اسکان قرار داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از فرهنگیان استان فارس شامل عوامل اجرایی، سرایداران و خدمتگذاران کار پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی را برعهده دارند.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس با بیان اینکه ۶۸ پایگاه پذیرش حضوری مهمانان نوروزی در استان فارس پیش‌بینی شده است، افزود: امسال حدود نیمی از مسافران اسکان یافته در مدارس و اماکن اقامتی وابسته به آموزش و پرورش فارس از طریق سامانه اینترنتی پذیرش و اسکان داده شدند.

وی بیان کرد: توصیه ما این است با توجه به امکان رزرو اینترنتی مهمانان نوروزی با مراجعه به آدرس الکترونیکی eskan.mefu.ir محل اسکان خود را از قبل رزرو کنند.

عسکری گفت: مزیت این دسته از مهمانان نوروزی این است که با اسکن کردن کد آدرس به راحتی به مکان مورد نظر با سامانه‌های جهت‌یاب هدایت می‌شوند که این کار هم سهم بسزایی در کاهش ترافیک و هم جلوگیری از سردرگمی مسافر و ماندن در صفوف حضوری ستادهای اسکان شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: امسال مدارسی که در جوار اماکن مقدسه، زیارتی، گردشگری و نقاط پر ازدحام ترافیکی قرار دارند از حیاط آنها به‌عنوان پارکینگ برای رفاه عموم استفاده شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا